Kohta taas uskonnollisia Lucia-kulkueita tuputetaan pienille pilteille. Mutta kun takana on suomenruotsalaisten Ruotsista lainaama "perinne",joka luikertelee salakavalasti koko Suomeen,siihen ei kai puututa.Saako tuosta altistuksesta hakea korvauksia? Mukana myös naisia alistava ulkonäkö-kilpailu. Ruotsissa sentään myös poikia valitaan Luciaksi.
Lucian päivä saapuu
Anonyymi-ap
5143
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mitä tuo sinulta vie.
Heidän politiikkaa kylläkin vie.
Kuulin järkytyksekseni radiosta islamistista musisointia. Olenko oikeutettu korvaukseen henkisestä pahoinpitelystä? Pitääkö 1500:n euron korvaushakemus osoittaa YLE:lle vai mihin se pitää lähettää?
Persu esittelee taas sivistymättömyyttään. Et sinä ole kuullut islamilaista musiikkia. Mutta jos olisit, niin vaihda vittu kanavaa. Valita vasta sitten, jos sinut pakotetaan moskeijaan.
Italiasta tuo on alunperin kotoisin.
Herra varjele, ettei persu sivisty.