Ilkeääkö persu käyttää turbaania?

Turbaaniporukkahan ei kait ole pahinta sorttia.

Entinen persu Veltto Virtanen käytti baskeria eduskuntasalissakin, vaan uskaltaisiko esim. Keskisarja kiskaista turbaanin päähänsä?

Callub: ketä kutsuttiin lempinimellä "Löysä"?
8139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Turbaani mallinen hattu on naisille sopiva, se on edustavampi, kuin pipo. Turbaani hatussa kasvot tulevat kauniisti esiin. Katsopa vaikka kuvia tähdistä ja tähtösistä. Kyllä Oulun Kärppien ja Tampereen Tapparan pipot jää toiseksi!

Äänestä

Veltto käytti aina baskeria, koska muuten kaikki ois huomannu että se on vain vanha kalju mies.

Äänestä

Baskeri-Ville tunnetaan myös nimellä Löysä kun saivat Velton Eduskuntaan.

Äänestä

Löysä oli rattimies, joka ajeli B-ryhmän Pösöllä leppoisasti yhdellä kädellä, koska toisessa kädessä oli tupakka. Kanssakilpailijat puristivat rystyset valkoisina rattia.

Äänestä

Rättipää on vissiin eri?

Äänestä

Onko muuten kellään persumiehellä tummaa turbaani panijaa, Vigelius ja Tynkkyskä antaa hanuriaa ainakin tummille.

Ruskean reiän ritareita on peruissa, epäsiistejä körttiläisiä ja huonosti pukeutuvia tanttoja ja isovatsaisia ihramahoja.

Asemiehiä ja naisia , jotka kuuluvat Suomen sisuun ja ampuvat, asevarastot ja panokset eduskunnassa.

Peltokangas nimittää tummia olioiksi, Gasadew harjoittaa rotuoppia ja vihataan tummia sekä halutaan heille pahaa. Persut ovat tuonee tmyös suomeen naisvihan, mutta nyt kuulemma naiset rupeavat pillunanto lakkoon ja siirtyvät vissiin jatkossa ruskeisiin reikiin rynkyttämään niin kuin Vikelisu ja Tynkkyskä mukaan lukien.

Kukahn heitä äänestää ja olemme Unkarin tiellä ja Suomi voi huonosti ja tuhoutuu pikkuhiljaa.

Äänestä

Somaleille hyviä uutisia

Somalian presidentti Berliinissä: ”Kaikki somalialaiset voivat palata kotimaahansa”

Jokaisella somalialaisella on kotimaa. Kaikki voivat palata takaisin. Se ei ole mikään ongelma, vakuutti Somalian presidentti Hassan Sheikh Mohamud Berliinissä liittokanslerinvirastossa pidetyssä tiedotustilaisuudessa.
Vaikka Somalian joissakin osissa käydään edelleen taistelua islamistisia terrorijärjestöjä ja merirosvoja vastaan, niin maan turvallisuustilanne on presidentin mukaan riittävän hyvä, että paluu on mahdollinen.

– Somalia on valmis ottamaan vastaan kansalaisensa, presidentti lupasi.

Äänestä

Nasrallahin seuraaja valkoisisessa turbaanissa pakeni Iraniin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Turbaaniporukkahan ei kait ole pahinta sorttia.

Entinen persu Veltto Virtanen käytti baskeria eduskuntasalissakin, vaan uskaltaisiko esim. Keskisarja kiskaista turbaanin päähänsä?

Callub: ketä kutsuttiin lempinimellä "Löysä"?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu