8 vuotta niin WW3 alkaa!!!

Nyt kannattaa elää kuin viimeistä päivää ja nauttia elämästä.
7191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Sota kestää 27 vuotta 2033-2060 !!!

Äänestä

Sen jälkeen Antikristus on jälleen helvetin prinssi, viimeisen kerran.
Kaikki kristinuskon valtakunnat vapisevat, myös uskottomien, 25 vuoden ajan.
Sodat ja taistelut tulevat olemaan ankarampia, ja kaupunkeja, kaupunkeja, linnoja ja kaikkia muita rakennuksia poltetaan, autioitetaan ja tuhotaan runsaalla verenvuodolla, naimisissa olevien naisten ja leskien loukkaamisen ja imevien lasten kanssa, jotka murskataan ja rikotaan kaupunkien muureille.


Saatanan, prinssi Infernal, avulla voidaan tehdä niin pahaa, että melkein koko maailma joutuu tuhoutuneeksi ja autioksi. Ennen näitä tapahtumia jotkut harvinaiset linnut itkevät ilmaan: Hui, Hui [Tänään, tänään] ja jonkin aikaa myöhemmin katoavat.

Kun tämä on kestänyt pitkään, tulee melkein uusittu Saturnuksen hallituskausi ja kultakausi. Kuullessaan kansansa ahdingon, Luoja Jumala käskee, että Saatana heitetään pohjattoman kuopan syvyyteen ja sidotaan sinne.

Sitten alkaa yleinen rauha Jumalan ja ihmisen välillä, ja Saatana pysyy sidottuina noin tuhannen vuoden ajan ja sitten kaikki sitomattomana.'' NO 1558

Äänestä

63. Matt. 24:19 Voi raskaita ja imettäväisiä niinä päivinä!

64. Matt. 24:29 Mutta kohta niiden päivien ahdistuksen jälkeen aurinko pimenee, eikä kuu anna valoansa, ja tähdet putoavat taivaalta, ja taivaitten voimat järkkyvät.

65. Matt. 24:30 Ja silloin Ihmisen Pojan merkki näkyy taivaalla, ja silloin kaikki maan sukukunnat parkuvat; ja he näkevät Ihmisen Pojan tulevan taivaan pilvien päällä suurella voimalla ja kirkkaudella.

66. Matt. 24:43 Mutta se tietäkää: jos perheenisäntä tietäisi, millä yövartiolla varas tulee, totta hän valvoisi, eikä sallisi taloonsa murtauduttavan.

Äänestä

WW3

Ilm. 11:14 Toinen "voi!" on mennyt; katso, kolmas "voi!" tulee pian.

Äänestä

No voe perskuta! En mie kyllä viihtis niin monta vuotta istua täällä navetan katolla hitsauslasit päässä. Koira ulvoo alhaalla kun se on yksinäinen. Emäntä otti jo eron ja vei eläimet mennessään. Ihte joutuu kahvit ja nisut hakemaan pirtistä. Naapurikaan ei ennää morjesta kun luulee että oon sekasin.

Olisko täällä kettään joka joutais tuomaan evästä tänne navetan katolle niin olisin valmiina täällä kahtomassa kun ydinräjähdys vähähtää kauniisti. Siksi miulla nää hitsauslasitkin on ollu jo pitkään päässä. Ei mee näkö ihan ensi laakista.

Kun lähetään niin lähetään tyylillä sanoi jo pappa aikoinaan!

Äänestä

Toivottavasti ydinaseet laukaistaan jo ensi vuonna.

Äänestä

Korjaan Max 5v.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt kannattaa elää kuin viimeistä päivää ja nauttia elämästä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu