Myynnissä GAZ 66-72-4x4/3300

Nyt myynnissä tosimiehelle auto jolla pääsee vaikka puuhun jos on tarvis. Moottori V8 4,25L, avolava, keulassa vahva vinssi ja perässä kunnon hinauskoukut. Auto on katsastettu ja liikenteessä.Hp 1700€. [email protected]
62780
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hauska peli, ajelin itse armeijassa sellaisella. Auton huippunopeus oli muistaakseni 110 km/h mutta se oli rajoitettu 60 km/h:iin, sillä sen etuakselirakenteeseen ei oikein luotettu. En minä kyllä muutenkaan kaahaisi mielelläni kuorma-autolla jossa on yksipiiriset nestejarrut. Hyvin se meni maastossa, mutta ehjänä se ei tahtonut pysyä yhtä ainutta päivää vaikka oli vain 12 000 km ajettu. Kaasutin oli niin huono että bensakuluissa olisi säästänyt puolet kun olisi laittanut roikkumaan ämpärin pakoputken alle. ;)

Opin kyllä ajamaan sillä vaikka se aluksi tuottikin hankaluuksia vaihtaa vaihteita välikaasun kanssa.

Harmi kun ei ole mahdollisuutta pitää tuollaista autoa, muuten voisin kyllä olla kiinnostunutkin. :)

Äänestä
  • Mahtavaa kuulla todellisten käyttäjien kommentteja. Minä ole käyttänyt Gatsia vain hakiessa poikaa päiväkodista ja muutaman kerran bitsa ja jätskireissulla. Olen käyttänyt autoa siis vain nautinto tarkoituksessa joten minulle on riittänyt 80 km/h asfaltilla jolloin polttoainekulutuskin on ollut siedettävää. Auto on kyllä kaikin puolin mahtava, mutta parasta lienee sen miehekkäät äänet. minulla on ilmeisesti hyvä yksilö kun en ole tarvinnut tehdä remonttia?
    Aurinkoista juhannusta kaikille.

    Äänestä

...kyllä asiallinen kruisailu-auto, olisin kiinnostunut, mutta kun ei ole oikeen säilytys/korjaustiloja.
Intissä tuli tuollaisella ajettua äänet on kyllä mahtavat, onkos muuten gaz:in laatikko kokonaan synkronoimaton vai jopa osittain synkronoitu? Ihmeen hyvin ne vaihteet meni päälle, ainoa asia mikä sen ajamisessa oli hankalaa on se vaihdekepin paikka ja polkimien korkeus ja pitkä liike, mutta hauska peli se kyllä oli.

Äänestä
  • ettei auto ole automaattilaatikolla. Mutta ajamisen hienous piilee myös siinä, ettei kaikki osaa ajaa tällaisella tyylikkäästi.

    Hyvä ominaisuus on myös se että tämän voi ajaa parkkiin vaikka perunapellolle ja remonttityökaluiksi riittää sirppi ja vasara:)

    Äänestä

Laittaisitko linkin kuvaan autostasi, olisi hauska nähdä!

Äänestä
  • LÄhetän mielelläni kuvia tästä kaunokaisesta suoraan sähköpostiisi. Näitä tulee harvoin vastaan perjantai-iltaisin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


topinet kirjoitti:

Nyt myynnissä tosimiehelle auto jolla pääsee vaikka puuhun jos on tarvis. Moottori V8 4,25L, avolava, keulassa vahva vinssi ja perässä kunnon hinauskoukut. Auto on katsastettu ja liikenteessä.Hp 1700€. [email protected]

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu