vaikka Venäläiset palelevat asuntoihinsa. Korjausvelka asunnoissa valtava ja sodan myötä pahenee lisää.
Nuoret korjausmiehet kuolevat sodassa joka on täysin järkeä vailla.
Venäjä on heikko oppimaan.
Nuoret korjausmiehet kuolevat sodassa joka on täysin järkeä vailla.
Venäjä on heikko oppimaan.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Sodasta palaa hermonsa menettäneitä raajarikkoja naisten huollettavaksi.
Venäjällä vieläkin pösilöitä jotka ylistää Putleria...lammaslaji jota ei esiinny muualla.
Venäjä sotii, koska haluaa paskoa kaiken. Koska ei muuta osaa eikä muuhun kykene. Sama kuin nuorisorikollinen, jonka älyllinen kapasiteetti ei riitä muuhun kuin raiskaamiseen, rikkomiseen ja tappamiseen.
Venäjä suurvalta,hah..Moskovassa pari lehtikullattua salia,jossa taapertaa seonnut johtaja.
Venäjän infran annettiin rappeutua jo silloin kun puolustusmenot olivat suht normaalit. Nyt kun sota on tullut maksamaan kaikkine sivukuluineen jopa satoja miljardeja euroja, voi vain kuvitella mihin eläminen siinä maassa on menossa.
Hulluja r...t on.Paskovat omaan pesäänsä huolella.
PUTININ UNET ON YHTÄ TAPPAMISTA
Eikä ne opi ...
Diktaattoria kiinnostaa lopulta vain oma luksus elämä, kansalta kusetetuilla rahoilla.
Sodan todellinen syy on putinin demokratian pelko. Georgia ja Ukraina ovat demokratian tiellä ja sieltä levitessään venäjälle putinilta ja hänen kavereiltaan lähtisi valta sekä venäjän kansalta ryöstetyt omaisuudet. Tämän päälle tulisi pitkät vankilatuomiot. Siksi putinin.on pakko keksiä mielikuvituksellisia syitä miksi Ukrainaan ja naapurimaihin hyökätään. Kaikki muu on valetta, sodan syy on putinin demokratian pelko.
tyhmää kansaa...muutama ukko päättää et nyt soditaan...ihan turhaan sotivat omia sukulaisiaan vastaan..
joko ovat paskaputken korjanneet..hah... moskovan paskavuori on tulevaisuuden nähtävyys..
60-80% lämmitys ja muusta infrasta yli-ikäistä ja huonokuntoista. No täytyypä toivoa että venäjälle tulee oikein pitkä, kylmä ja luminen talvi.
Venäjällä kyllä pärjättäisiin, jos olisi enemmän maata ja luonnonvaroja.
Suomessa hyökkäyshäviäjälelut ulisee taivaalla päivästä toiseen, vaikka maan velka ja ruokajonot vain kasvaa.
Miksi pitää matkia ryssälän touhua? Häviäjäleluihin tuhlattu raha olisi tärkeämpää ilmatorjunnassa.
Parkinsson on lopullisesti sumentanut bunkkeripaapan aivot!
Putleria kiinnostaa vain fasistidiktaattorin kuten Pohjoiskorean paksupojan kumppanuus demokratia on puten kauhistus.
Öljyn laskeva hinta syö putlerin ristiretken rahoitusta,yksi naula lisää putlerin arkkuun