Kannaattaa pysyä hyvin kaukana näistä luopijo sivustoista mikäli ei tahdo joutua koukkuun kuten pikku-kala !
Onko tämä se luopijo palsta varokaa näitä sivuja!!!
21
266
Vastaukset
- Anonyymi
Vain valheellisten tahojen on tarpeellista kieltää ihmisiä tutustumasta vapaaseen informaatioon. Järjestö on tästä erinomainen esimerkki.
Totuudella ei ole mitään syytä varoitella yhtään mistään eikä pelätä yhtään mitään.- Anonyymi
Hyvin sanottu....!
- Anonyymi
Hyvin sanottu et puhu soopaa, joten hop hop valtakunnan salille kuuntelemaan totuutta.
- Anonyymi
Näin on. Totuus kykenee puolustamaan itse itseään. Totuutta ei tarvitse puolustaa muuten kuin antamalla sille mahdollisuus vapaan informaation kautta.
Valhetta sen sijaan joutuu puolustamaan ja selittelemään, sekä sensuroimaan tietoa, joka sen paljastaisi valheeksi.
- Anonyymi
Kannattaa pysyä kaukana JW orkkusivuista. Ne on kulttisivut,
- Anonyymi
Luukut kiinni ei sen kummempaa
- Anonyymi
Oma elämä täysin omat hommat
- Anonyymi
Ai, se oli asiaton? No tämä nyt kuitenkin on Suomi24 foorumin palsta, jolla tarkoitus on keskustella jehovantodistajuudesta. Kyseessä ei ole nk. luopiopalsta siis, vaikka kyseistä materiaaliakin täällä tarjotaan.
- Anonyymi
Ei täällä jää pieni eikä isokaan kala koukkuun. Jehova on ykkönen aina. Mutta kun 2005 vihkiydyin rukouksessa ja kysyin mitä Jehova tahtoo minun vaikuttavan hyväkseen.
Hän sanoi tahdon sinun sitoutuvan alentamaan Jehovan todistajia järjestönä hieman.
Heidän maineensa on siis syytäkin saada kolaus ja vaikka kestokyky kritiikin on hyvä ja meno järjestössä on taivaallisen ihanaa niin jäsenten on varauduttava joutuvansa nöyrtymään ja alenemaan Jehovan puhetorvena.
Jehova itse on pyytänyt kolausta järjestön maineeseen. Ennemmin tai myöhemmin joku kiipii ohitse oikea-aikaisen ravinnon tarjoamisessa.
Ellei Jehova auta. Mooseksen kirjan mukaan Jehova perustaa seitsemän Israelin kaltaista omaisuuskansaa itselleen. Miten noiden seitsemän välit tulee olemaan keskenään on kysymysmerkki. - Anonyymi
Iloiset JT on tutkineet vuoden 1975 Abu- kalenteria ja löytäneet tiedon marraskuun täysin punaisista ottiviikoista.
Kiinnostuneet liikkuu ja käy kiinni iloisten houkutukseen. - Anonyymi
Vain JT usko pelastaa!
- Anonyymi
Jumalanpilkkaajien tyhmyys ja avarakatseinen viha on leppymätöntä. Kestäkää kuitenkin. t: nykyaikaan kyllästynyt
- Anonyymi
Täällä kirjoitetaan kaikenlaista, mutta myös tosiasioita. Palstan etusivulle voisi kyllä laittaa varoituskyltin siitä, että usko voi vaarantua.
- Anonyymi
On hyvä jos vartiotorniusko vaarantuu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On hyvä jos vartiotorniusko vaarantuu.
Kuten myös muut uskot? Yleensä on hyvä, että jossain voi tuoda julki asioita, jos on syytä.
- Anonyymi
Onhan se ikävää kun luopijot kieltävät informaation hankinnan jw.org sivustolta.
Kuvaa hyvin tuota heidän Pohjois Korea mentaliteettiaan.- Anonyymi
Missäs semmoinen kielletään?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missäs semmoinen kielletään?
Lue tämän aloituksen kommentit.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lue tämän aloituksen kommentit.
Aloitus kieltää tämän sivuston ja joku suhtautuu kielteisesti jw.org-sivustoon. Aika vaikea tuota on yleistää koskemaan kaikkia.
- Anonyymi
Onko aloittaja romani? Nykyisin vain heidän joukostaan löytyy luopijo tms. sanoja, lavvantai, ym, käyttäviä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial151720Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1401702Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2921319Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221098Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2101086- 130972
- 285965
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt3915- 10905
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks49888