Mitä mieltä oot työhaluttomista nuorista. Ei aikomustakaan mennä töihin, Kelasta 595€. Asumistuet, sähköt, vedet. Tervhuolto.Kela maksaa.Viikonloppuisin äidin huushollissa syömässä juomassa naim..
Varsinainen kelapummi.
8
735
Vastaukset
- Anonyymi
Hullu paljon työtä tekee, viisas pääsee vähemmällä
- Anonyymi
Miksi revit kansaa kahtia ja puutut asioihin joista et mitään ymmärrä? Vihaatko nuoria?
- Anonyymi
Miksi pitäis tehdä jotain kun äiti hoitaa kaikki minun eteen.Äiti hoitaa minun kauppatavarat prismasta ja tuo joskus mälliäkin.
- Anonyymi
Kelan mitättömiä rupurahoja joita EU:sta asti moititaan täysin riittämättömiksi. Kunnianosoitus heille, jos tuolla kiturahalla pysyy hengissä.
- Anonyymi
Pitää tehdä vähintään 9 lasta ja eri isukeille, niin saa tukea 6000€/kk.
- Anonyymi
Kangasalla töitäkö millä elättää ittensä ??
- Anonyymi
Äiti auttaa ja tuo kaikki mun arkipäivä asiat kotiin.Miksi lähtisin töihin kun näin on hyvin.Antaa orpo purra leikata se ei minua millään tavalla liikuta.
- Anonyymi
sama juttu, kuka hullu menee muutaman euron palkalla jollekin riistäjälle töihin, kotoa saan ruuan ja kelasta loput. kesällä istuin kansan baarin terassilla ja nautiskelin olutta kun katselin kun työhullut painaa niska limassa töitä, on ne kovia.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.3073015Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka612343Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3492033- 1191806
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261729Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121385- 661359
- 661337
- 681263
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781233