Tämän vuoden Ikean mainos on mielestäni erittäin onnistunut👍. Koira masentuu, kun vanha tuoli viedään pois. Kun uusi tuoli tulee, kaikki on hyvin ja joulu voi alkaa.
Mainoshan perustuu "tositapahtumiin"🤔 mikäli netin juttuhin uskomme, ja miksi emme uskoisi🙃. Tällaisen tarinan luin "tapahtuneeksi" vuosia sitten. Mikä parasta, tässä ei tyrkytetä mitään🔝
Ikean joulumainos
Anonyymi-ap
3
513
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä monissa mainoksissa on niin tyhmiä juttuja, miten jäätelö jossa suklaata ja kermaa voidaan liittää tuntureille? Kerma ja suklaa on aika kaukana tunturilta?
- Anonyymi
Jäätelö on liian kylmää. Mainos-info kertoo sitä tarinaa, että jäätelöä kun syö liikaa niin muuttuu ihan eskimoksi eli se on se eskimo-puikon tarina.
- Anonyymi
Siinä on tarinassa mukana sitä bakteerien loppumista, kun vanhoissa sohvissa on niitä bakteereita. Koirat tarvitsevat bakteereita ja sen takia vanha filtti on koiralle aina parempi kuin Ikeasta ostettu uusi ja puhtaan raikas filtti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163331
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit201886- 181841
- 801712
En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321705- 261552
- 281400
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91364Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui351334Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111304