Mikä on maailman raukkamaisin armeija?

Israelin tuhotessa kymmeniä tuhansia nälkää näkeviä palestiinalaisia Gazan ja Länsirannan getoissa ja keskitysleireissä on se hyvin vahvoilla kun laitetaan maailman armeijat järjetykseen raukkamaisuuden mukaan.

Aseettomat naiset ja lapset teltoissaan joutuvat toistuvasti huippunykyaikaisten lentokoneiden, panssarivaunujen, tykistön, droonien, laivaston, helikopterien, konekiväärien, ohjusten, rakettien, fosforipommien, miinojen yms. uhreiksi. Ei missään ole koskaan ollut yhtä suurta eroa voimasuhteissa. Kyse onkin puhtaasti joukkotuhonnasta, Israelin tavoitteesta ns. lopullisesta ratkaisusta palestiinalaisten suhteen. Eikä ole vaikea nähdä mistä nuo tavoitteet ja teot on kopioitu, Hitlerin natsis-Saksastahan ne. Sama murhanhimo mitä natsit edustivat on nyt israelin juutalaisissa.
13210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Antaahan juutalais poikain leikkiä siellä,kun eihnä sinne Paljon Suomen rahoja siihen hoomaan mene.
Menis vaan Ukrainastakin se pelle sinne leikkimään kaltaistensa uskon veljien kaveriksi ettei tarvis omaa syytöntä kansaa tapattaa meidän rahoilla .

Äänestä
  • Onhan ne jo kohta 80 v. siellä leikkinyt ,Öljyn takiahan se Usa niitä hippaslla pitää .
    Se on hyvä että ne jaksaa leikkiä niin pysyy öljyn hinta kohtuudesssa.

    Äänestä

Vastaus ei tietenkään voi olla Iranin vallankumouskaarti, joka pahoinpitelee tyttöjä kuoliaaksi paljastettujen hiusten takia.

Äänestä

Mitä rasistisempi kansanmurhaava apartheid, niin sitä enemmän keskiverto ihan tavallinen suomalaisjuopponarkkari ihailee.

Äänestä
  • Totta. Hamasin kannatus ei ole missään niin korkealla kuin se on länsimaisen vasemmiston keskuudessa. Gazan kaistalla kannatus on romahtanut lähelle nollaa. Siksihän siellä ei ole järjestetty vaaleja vuoden 2006 jälkeen.

    Äänestä

IDF on maailman raukkamaisin roistojoukko, tappoi suomalaisen Jarno Mäkisenkin.

Äänestä

Miksi UNRWA ja Hamas Gazan kaistalla ja UNRWA ja PLO/Fatah Juudeassa ja Samariassa sekä vielä jotkin valtion UNRWA:n kanssa eri puolilla ovat sulkeneet osan arabeista gettoihin, eikä anna heidän sulautua ympäröivään arabiyhteiskuntaan?

Israel tuhoaa Gazan kaistalla lähinnä Hamasin, mutta myös muiden fasististen terroristijärjestöjen terroristeja. Erityisesti Hamasin hiljattain kuollut johtaja Yahya Sinwar muistutti usein siitä, että Hamasin on varmistettava, että mahdollisimman paljon siviilejä kuolee samalla.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010491615.html

Kuinka järkevänä pidät Hamasin hyökkäystä ylivoimaista vihollista vastaan? Mitä mieltä olet siitä, että Hamasin kannatus on erittäin alhainen Gazan kaistalla ja Hamas ei ole suostunut järjestämään siellä vaaleja vuoden 2006 jälkeen? Mitä mieltä olet siitä, että Hamas on konfliktin varjolla pumpannut taas miljardeja euroja johtajilleen, jotka ovat porsastelleet Qatarissa niin paljon, että Hamasin suuri tukija Qatar heittää heidät maasta ulos?

Kerrotko vielä, miksi et vastaa kysymyksiin?

Äänestä

Kansanmurha sanaa on käytetty jo usein tästä teurastuksesta. Mitä sanaa käytetään niin se ei ole oleellinen asia vaan se että Hitlerin toiminta pysäytettiin mutta tätä kansanmurhaa ei tämä sukupolvi halua pysäyttää.

Äänestä
  • Kansainvälisessä oikeudessa kansanmurhaksi luettavat teot on määritelty ja sen mukaan tuomioita tullaankin toivottavasti jossain vaiheessa jakamaan. Ehkä saamme nähdä mm:ssa Netanjahun rikostovereineen kaltereitten takana kansanmurhasta tuomittuna. Saddam Hussein hirtettiin Irakissa kuten moni natsi sodan jälkeisessä Saksassa mutta hirttäminen lienee liian helppo ratkaisu kansanmurhaan syyllistyneille, mieluummin pieneen koppiin loppuiäkseen ansioidensa mukaan.

    Äänestä

Löydetyt asiakirjat kertovat karua kieltä siitä miten kauan Hamas on suunnitellut iskua Israeliin.
On koittanut varmistaa Iranin ja Hizbollahin tuen.
Vahinko että tuo terroristijärjestö Hamas piileksii siviilien seassa ja jopa sairaaloissa, ettei Israel pääsisi tuhoamaan sen julmia terroristeja.

Äänestä

Raukkamaisin armeija (terroristi/raiskaajat/ varkaat / murhaajat) on ryssällä.Ja siitä on todisteet Ukrainasta!Se ei edes ole mikään armeija.......

Äänestä

Ukrainan tietysti. Väitetty koko on noin kolme kertaa suurempi kuin tosiasiallinen.

Äänestä

Mitenkäs nuo palestiinalaiset ovat nälkää näkeviä? Eikös arabivaltiot ole rikkaita öljytulojensa vuoksi?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Israelin tuhotessa kymmeniä tuhansia nälkää näkeviä palestiinalaisia Gazan ja Länsirannan getoissa ja keskitysleireissä on se hyvin vahvoilla kun laitetaan maailman armeijat järjetykseen raukkamaisuuden mukaan.

Aseettomat naiset ja lapset teltoissaan joutuvat toistuvasti huippunykyaikaisten lentokoneiden, panssarivaunujen, tykistön, droonien, laivaston, helikopterien, konekiväärien, ohjusten, rakettien, fosforipommien, miinojen yms. uhreiksi. Ei missään ole koskaan ollut yhtä suurta eroa voimasuhteissa. Kyse onkin puhtaasti joukkotuhonnasta, Israelin tavoitteesta ns. lopullisesta ratkaisusta palestiinalaisten suhteen. Eikä ole vaikea nähdä mistä nuo tavoitteet ja teot on kopioitu, Hitlerin natsis-Saksastahan ne. Sama murhanhimo mitä natsit edustivat on nyt israelin juutalaisissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu