Miksi palstan vasemmistolaiset eivät tee töitä?

Sen sijaan he valittavat jatkuvasti köyhyyttään.
18161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Kela maksaa tukia ja kommarit on tekevinään duunia :DD

Äänestä
  • Jep.

    Äänestä

Ministeri Rantanen ärähtää: "Ihmettelen suunnattomasti, ettei työvoimaa kotimaasta löytyisi"

Äänestä
  • Ärähtää itselleen? Persuthan ovat hallitusohjelman hyväksyneet ja siihen on kirjattu myös sekä ulkomaalaisten osaajien että tavallisen duunaritason ihmisten entistä tehokkaampi houkuttelu Suomeen.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Ärähtää itselleen? Persuthan ovat hallitusohjelman hyväksyneet ja siihen on kirjattu myös sekä ulkomaalaisten osaajien että tavallisen duunaritason ihmisten entistä tehokkaampi houkuttelu Suomeen.

    Ärähtää ammattiliitto? Loisivat kevättalven ja nyt pyytävät palkaa.
    Kolkkaus kalikalla jos täällä vielä lakkolevat ärisisiiin.

    Sopiva tiini lakkolaisille olisi GILJOTIINI

    Äänestä

Tänäänkin leikkasin pensasaitaa, kokosin risut ja kannoin polttopuita.
En minä siitä palkkaa tarvitse saada, olen hyvätuloinen muutenkin.

Äänestä

Vaihtaisit välillä levyä. Aina tuota samaa ulinaa. Joka vtun päivä monta kertaa päivässä.

Äänestä
  • Kas kummaa kun minä en ole vastaavaa avausta täällä nähnyt.

    Äänestä

Vasemmistolaiset ovat aina tehneet työtä jotenölä vääntele sinä et tiedä edes ovatko vasemmistolaisia vaan ainoastaan oletat

Äänestä

Eihän vasureista ole työläisiksi, nehän eivät osaa muuta kuin valittaa työmailla, puhun kokemuksesta.

Äänestä
  • Kukas ne työt tekee?

    Äänestä

Tekevät kyllä mutta lusmupersut ei.

Äänestä

– Tuli raja täyteen. Ihmisten mielikuvitus on aika laaja, kun mietitään tapoja huijata järjestelmää. Kun tilaisuus tekee varkaan. :D

Äänestä

Persut on peruslusmuja.

Äänestä

Sitä valitusta todella niiltä tulee.

Äänestä

Valittajan perustutkinto ei kelpaa työnantajille.

Äänestä

Vasemmistosta narisevat persut pelaavat vasemmiston pussiin tulevissa kuntavaaleissa. Tälläkin palstalla on syntynyt aatoja uusia vasemmiston äänestäjiä ja persuilla on kusi sukassa.

Äänestä

Suomessa ei vallitse kommunismi, siis työttömille ja suomalaisille ei ole töitä, ja töitä ei jaeta. Jos vasemmisto olisi hallituksessa, niin sitten sataa vasuritkin saada töitä, mutta arvelisin mamujen vievän nekin työt, viidellä eurolla tunnissa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sen sijaan he valittavat jatkuvasti köyhyyttään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu