Ukraina iski USA:n ohjuksella Venäjälle

Erittäin hyvä. Nyt vaan vielä niitä 1000 km yltäviä myös. On aika myös Moskovan asukkaiden alkaa kokea miltä tuntuu kun viereinen rakennus sortuu maan tasalle. Hehän niin tykkäävät ja kannattavat tätä sotaa.
16194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Helsinki pitäisi pommittaa maan tasalle.

Yngve Anustappeja emme tarvitse !!!

Äänestä
  • Suuntaus on kyllä selvästi että Moskova on se joka tuhoutuu täyin.

    Äänestä

  • Toivotaan niin. Myös muut isot kaupungit Suomessa jakavat saman kohtalon.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Toivotaan niin. Myös muut isot kaupungit Suomessa jakavat saman kohtalon.

    Ei täällä mitään tapahdu.

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Toivotaan niin. Myös muut isot kaupungit Suomessa jakavat saman kohtalon.

    Kyllä suomessa vielä tapetaankin.

    Paljon on puhdistettavaa ennen kuin viimeinenkin russakka on liiskattu.

    Äänestä

19 ohjusta jäljellä...mihinkäs seuraavana?

Äänestä

Pölvästi AP ei osannut eikä kyennyt laittamaan lähdelinkkiä mukaan.

Lienee hiukan vajakki?

Äänestä

Putte tosin luulee, ainoastaan heillä olevan oikeus pommittaa naapurin mökit paskaksi.

Äänestä

99%:n haittavero sotateollisuuden tuotteille. Tuotot käytettävä vahinkojen korjaamiseen.

Äänestä

Näyttävintä ja tehokkainta olisi poikkaista Krimin silta.

Kun Putinin symbolinen lempilapsi on mennyttä, kaatuu koko Putinismin kuvitteellinen imperiumi. Pusikoiden ja peltihallien posauttaminen ei vie sotaa yhtään lähemmäksi loppuaan.

Äänestä

Erittäin hyvä!
Haluatko sinä että Venäjä hyökkää Suomeen?
Erittäin hyvä!
On ihanaa kun on sotaa!
Ok ihanaa kun moni kuolee ja menettää kotinsa! Mennään kadulle juhlimaan sotaa! Ihanaa NATO! Ihanaa sota!

Äänestä
  • Torilla tavataan kun Moskova on tuhkakasa

    Äänestä

  • Mitä enemmän Venäjän sotakalustoa tuhotaan, sitä vaikeampi Venäjän on hyökätä Suomeen. Jokainen ukrainan tuhoama venäläinen lentokone, tankki, liitopommi ja ohjus parantaa Suomen turvallisuutta.

    Äänestä

Olisi aivan hyvä, jos Moskovassa venäläisäidit joutuvat kantamaan raunioissa verisiä kuolleita lapsiaan.

Äänestä

Ukrainalla ei koskaan tule olemaan niin paljon ohjuksia että sen kannattaisi käyttää niitä muihin kuin sotilaskohteisiin. Nyt isku osui varastoon jossa oli ilmeisesti mm. liitopommeja, joten se todennäköisesti säästi ukrainalaisia siiviilikohteita.

Ukrainan kannattaa käyttää kaikki pitkäm matkan ohjuksensa ennen kuin Trumpista tulee presidentti ja ennen kuin talven rospuutto pysähdyttää rintamasodan muutenkin. Juuri tuollaiset ohjus- ja ammusvarastot sekä lentotukikohdat ovat erinomaisia kohteita ohjuksille.

Äänestä

Toisessa maailmansodassa siviilien pommittaminen ei ratkaissut mitään vaikka kokonaisia kaupunkeja jyrättiin mattopommituksilla maan tasalle. Sotilaskohteisiin sitä pitääkin iskeä eikä ostoskeskuksiin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Erittäin hyvä. Nyt vaan vielä niitä 1000 km yltäviä myös. On aika myös Moskovan asukkaiden alkaa kokea miltä tuntuu kun viereinen rakennus sortuu maan tasalle. Hehän niin tykkäävät ja kannattavat tätä sotaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu