He, adventtikirkon valtaapitävät, pastorit ja muut heidän kanssaan toimivat paatumuksen tiellä olevat väärämieliset joutuvat ja ovat jo nyt joutuneet Jumalan vihan hehkun alle tuomittaviksi.
Tulemme näkemään, kuinka heidän päällään lepää Jumalan viha ja vakavat sairaudet ja onnettomuudet tulevat heitä kohtaamaan. Jumala iskee heitä vitsauksilla.
Joka tahtoo pysyä Jumalan vihan ulottumattomissa, hänen tulee lähteä ulos näiden Adventtikirkon pahantekijöiden keskuudesta, eikä olla osallisena heidän pahoihin tekoihinsa ja ajatuksiinsa, etteivät he joutuisi myös Jumalan kirouksella kirotuksi.
Jumalan on kosto.
4
189
Vastaukset
- Anonyymi
Pian tulevat erittäin vaikeat ajat adventtikirkon johdolle ja sen päättäville elimille Suomessa. Silloin he voivat syyttää pelkästään itseään, koska kukaan ei halua kuulla heidän valheitaan.
- Anonyymi
No no oletkos sinä täydelinen ? Helppo nähdä toisten virheet ja synnit, mutta miten sokeita me olemme, olemme niin täydelisiä. Oi Herra armahda !!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No no oletkos sinä täydelinen ? Helppo nähdä toisten virheet ja synnit, mutta miten sokeita me olemme, olemme niin täydelisiä. Oi Herra armahda !!
Olen täydellinen, koska Kristus on kauttansa tehnyt minut täydelliseksi.
Vanhurskaus ja täydellisyys kulkevat käsi kädessä. Ilman toista ei ole pelastusta yhdessäkään, koska ellei Jeesus asu minussa, en voi olla täydellinen hänen kauttansa.
Sen sijaan adventtikirkko ja sen päättäjät elävät synnissä ja paatumuksessa. He ovat paaduttaneet sydämensä tehden sielun vihollisen töitä.
Ahneus, ulkokultaisuus, itsekeskeisyys, ylpeys jne. ovat adventtikirkon päättäjien sekä pastoreiden 'armolahjoja', jotka lahjat he ovat sielun vihollisen vallassa saaneet omakseen.
Heidän tiensä on kuoleman tie ja siksi Jumala on oksentanut heidät ulos.
Syystänsä he siis tulevat kärsimään.
- Anonyymi
Adventtikirkon pastorille riittää vallan hyvin tämä yksi elämä, koska hän tietää, että hänellä tai kenelläkään muullakaan ei ole mitään tulevaa elämää, vaan on vain yksi ja ainoa elämä täällä.
Siinä tilanteessa pastorikin haluaa vain ja ainoastaan nauttia siitä elämästä mikä hänellä on ja hän tekee sen toisten kustannuksella kertomalla heille, että on kenties mahdollisuus jatkaa vielä elämää kuolemankin jälkeen, mikäli olet avokätinen ja kustannat siten pastorin makean elämän. Pastori tietää hyvin itse, että hänellä on vain mahdollisuus elää kerran jo pelkästään siitä syystä, että hän on petkuttanut ihmisiä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka882503- 671455
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww821363EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje111192- 81913
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19900Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe33773- 54773
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta102771- 30706