Vai on se pöyristyttävää horo ukosta, että Israelin päämisteristä pidätys määräys.Millä järellä se oikein ajattelee??Mikä siinä on pöyristyttävää??Tuo pääministeri on täysi teurastaja.Suomen päättäjät varmaankin ovat yhtä pöyristyneitä😵💫meneekö bisnekset??Tekopyhiä!!!
Bidenin lausuma
Anonyymi-ap
9127
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Sotarikollisille on yleensä tuollainen kohtelu.
Niin,, mutta miten USAn pressa kommentoi että on pöyristyttävää?? Eiköhän nämä tapetut lapset ole pöyristyttävää,eikä tuon pääministerin pidätys määräys???
Samahan se on, kumpi tappaa toisensa ensin loppuun. Koko sotaa ei olisi alkanutkaan, ellei hamaso olisi ampunut raketteja ja ottanut panttivankeja ja tappanut niitä? Miksi ne nyt vinkuu, kun häviävät sodan. Sota loppuu sotimalla.
Pointti ei ollut aloituksessa se kumpi "tap###, vaan miksi USAn presidentti on pyöristynyt pidätys määräyksestä.
Ketkä ne nyt muka vinkuu?? Sinulla taisi mennä vellit ja jauhot sekaisin??
Biden on vanha seniili ja Israelin tukija, sillähän se kötisee. Sotarikollisia ei pitäisi suojella puolin eikä toisin.
Israel taistelee maansa ja kansansa puolesta.
Ilman Hamasin terrori-iskua näitä kähinöitä ei olisi.
Taustalla iskuun voi olla Venäjän ja Iranin yhteispeli.
Venäjälle on tärkeää hajottaa huomiota Ukrainasta,
Iranin kiilusilmäpappeja isku Israeliin innostaa,
koska tavoitteena on tuhota Israel ja ajaa juutalaiset mereen.
Maansa puolesta?? Mitenkä se Libanon ja siviilit maansa puolustamiseen kuuluu??
No, tulihan se sieltä..Venäjä.venäjä...
No kun USA ja Israel ovat hyvät kumppanit.Aina ollut lämpimät suhteet.Ihmisiä kuolee sota jatkuu. ..
Aika törkeää Bideniltä