Nyt alkoi KEPUN bisneksien maksaminen.
Takaukset realisoituu
Anonyymi-ap
24932
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
295000 € pitää löytyä. Päätöksestä valitetaan niin mistä rahat? HÄH
Paljos siihen Events Oyn yksityisosakkaiden osuuksien lunastus puliveivaamiseen yritti nää koijarit holata kaupungin (tai kaupungin yhtiön) rahaa. Oliko suunnilleen 100 tuhatta?
Ai se nortusen todellinen tieto vuotoko.
Toivottavasti toinen Karpo jää tänne hoitamaan Ahteria, kun toinen menee käymään Ukrainassa sodan lopettamassa.
No niimpä näkyy. Sanoo pystyvänsä sen hetkessä lopettamaan.
Nyt vähän respektiä Karpolle. Ovat olleet aina oikeassa tähän saakka. Eiköhän tämäkin pidä paikkansa.
On tuo sota jatkunut jo niin pitkään, että olisi Karpo sen jo saanut lopettaa kun kerran voi sen tehdä.
Pitää miettlä silloin kun takaa lainat.
Nisu kahvia myymällä saa viikossa 296 000 €
Maanantaina näköjään kh käsittelee.
Nyt vaan kepulaisilla päättäjillä kättä taskuun ja kerrankin omaan taskuun!!
Nisu keskittyy nyt vaan sotimiseen. Mitä se Ähtäriä hyödyttää!
Ei saa Nisu enää kovin pitkään sotia. Karpo sanoi voivansa lopettaa Ukrainan sodan.
Persujen syytä ja sen Lindin kun ei antanut myydä katuvalojen, muistan kuinka esitti laskelmia hallituksen kokouksessa. Eikä se edes ole ähtäriläinen.
Taas näitä kepun analyytikkoja...PELLE
Nyt niellään Kepun keittämää keittoa ja sitä on runsaasti ei muuta kuin lusikoimaan kovalla ruokahalulla, kotimainen kepu keitto on ravitsevaa ja halpaa.
Tämä on vasta alkusoittoa.
Kepulaiset häkkiin ja ihmisten ihmeteltäviksi!
Jäiköhän niille bambua syötäväksi? Ei ole eettistä pitää kepulaistakaan ilman ravintoa. Häkissä pitäminen on sinänsä tuttua kepulaisille elukoiden tarhaajile. Ja ovat kertoneet häkkieläinten voivan suomessa hyvin, joten ei pitäisi olla valittamista.
Toverit venäjältä tuovat varmasti hapankaalia kommunistiaatetta kannattaville kepulaisille. Siinä voi ihmiset katsella, miten hapankaalia mussuttavat.
Bambu on monipuolinen, se sopinee myös salaattiin, kun nämä viimeaikojen ateriasuosituksetkin on niiden erilaisten kasvisten kannalla olleet.
Nyt kepulaiset, kättä taskuun ja tällä kertaa aivan omaan taskuun..
Mistähän ne rahat sinne kepulaisten taskuun tulivat? Muiden taskuista tietysti.
Luulivat kaupungintalolla jotta Kuntarahoitus ottaa panda romahduksesta takkiin eipä ottanut. On ne tyhmiä kurjala ja kumppanit. https://kuntatoimisto.ahtari.fi/ktwebscr/fileshow?doctype=3&docid=209351