Hallitus ilmoitti ohjelmassaan nostavan Suomen työllisten määrää sadallatuhannella uudella työllisellä.
Totuus on kuitenkin se että työllisten määrää on nykyhallituksen aikana vähentynyt kymmeniä tuhansia.
Hallitus ilmoitti ohjelmassaan, että valtion velkaantuminen lopetetaan.
Nykyhallitus kuitenkin ottaa valtiolle velkaa vuosittain enemmän, kuin yksikään toinen hallitus tämän maan historiassa on ottanut.
Missä siis on satatuhatta uutta työllistä ja missä on valtion velkaantumisen lopettaminen?
Totuus on kuitenkin se että työllisten määrää on nykyhallituksen aikana vähentynyt kymmeniä tuhansia.
Hallitus ilmoitti ohjelmassaan, että valtion velkaantuminen lopetetaan.
Nykyhallitus kuitenkin ottaa valtiolle velkaa vuosittain enemmän, kuin yksikään toinen hallitus tämän maan historiassa on ottanut.
Missä siis on satatuhatta uutta työllistä ja missä on valtion velkaantumisen lopettaminen?
Vastaukset 21
Vanhimmat
"Toive-keiju" Petteri ja raivopää Purra järjestävät Suomeen
massatyöttömyyden.
Dracula-Purra,
Äärioikeistohallitus ajaa suomalaiset kohta sisällissotaan.
Vai sitäkö se hakeekin ?
Paskaa puhuivat.Oli niin kova kiima hillotolpalle lihomaan.Suomi velkaantuu ja työttömiä tulee lisää.Suomi kurjistuu,mutta eliitti porskuttaa.
Ennen persut vastustivat eliittiä. Nyt persut ovat osa sitä eliittiä.
Persujen eliitin "vastustus" oli vain keino kerätä höhliltä äänet, että
persut pääsivät ajamaan rikkaitten etuja,
Purra ja muut persut tutisivat lähtikö kannatus alta, kun he pettivät
hönöt äänestäjänsä, mutta luottivat siihen, että kannattajat eivät tajua mitään,
vaikka heidät petettäisiin kuinka törkeästi.
Oikein laskelmoitu puolueen johdolta. Tyhmät on sitä varten, että niitä huijataan.
Kauanko tätä rikkaitten etuja ajavaa persuhallitusta on vielä kestettävä ?
Miksi te PS:n kannattajat äänestätte miljonäärien etuja ajavaa PS:ää ?
Oletteko te kaikki miljonäärejä ?
Persupoppoo on kelakaljapersujen keskisormi. Kelapersuille riittää, että he saavat joka päiväisen kaljansa. He voivat luottaa siihen, että persueliitti vittuilee ja valehtelee heidän puolestaan. Muulla ei ole mitään väliä.
Tietyt piirit tiesivät kertoa vuosia sitten, ps:n kerätessä kannatusta oppositiossa, että persut ovat valeoppositio.
Niinpä he sitte olivatkin. Ensin kansalta äänet ja sitten kokoomuksen kanssa kimppaan kääntämään yhteiskunnasta viimeisetkin hynät rikkaiden völjyihin.
Ilman petoSSuomalaisten eliittiä, joka hyväksyi EK-Häkämiehen kirjoittaman hallitusohjelman, Suomi ja suomalaiset eivät olisi tässä sekasortoisessa tilanteessa.
"SANNA MARIN PUOLITTI TYÖAJAN JA SAI SILLÄ MILJOONA TYÖLLISTETTYÄ JA HINNAT KOLMINKERATAISTI."
Niin toimii osuuskauppaväki, äärilaitalaiset persut eivät saa aikaan mitään muuta kuin vahinkoa.
Vei ainoastaan puolivuotta OrpoPurralta kun taantuma käännettiin lamaksi ja ihan tahallaan. On se kumma homma,että aina kun kokoomus siirtyy valtaan niin valtion talous on nurin alta aikayksikön. Käsittämätön viha köyhempää kansanosaa kohtaan näkyy jokakerta ja heitä kuritetaan samalla kun omat palkkiot vain nousevat.
Onko Eduskunnasta tullu työnvälitystoimisto?pitääkö kaikki eteen tuoda kansalaisille? Tuolla on avoimia työpaikkoja vaikja kuinka!menkää töihin!
Kiitos vinkistä, lähdemmekin jo ennen aamun valkeamista pyrkimään tuonne töihin.
"Tuolla on avoimia työpaikkoja vaikja kuinka!"
Ja persu voisi sitten myös todistaa väitteensä paikkansapitävyyden. Tai pitämättömyyden.
HUHUUU hallitus ! Odotamme ! Missä ne on ? Ne 100000 UUTTA TYÖPAIKKAA ?
Jossain kohdassa Riikka-Petterin joululahjatoivelistaa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18704464/joko-joulupukkikielto-etenee#comment-132272709
Onpi viimeinen Joulu
Sit ei saa näyttäytyä joulupukkina!
Onko Riikkapetteri edes ollut kiltti?