Romanian hallitus on virallisesti allekirjoittanut sopimuksen 32 merikkalaisen F-35 Lightning II -hävittäjän ostosta.
Nykyajan eniten ostettu kone ja paras.
Ei onnistu ryssiltä.
Nykyajan eniten ostettu kone ja paras.
Ei onnistu ryssiltä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kiina tehnyt ensilennon J-35A hävittäjällä joka on F-35 kopio mutta siinä on kaksi moottoria ja muutenkin paljon parempi.
https://www.youtube.com/watch?v=emyAyT4APSg
Tässä näkyy pätkä, J-35A
Romanian mafia osti F-35 hävittäjät, niitä myydään nykyään kenelle vain.
Hyvä ostos, jos tahtoo tuhlata rahansa 100x ylihinnoiteltuun, 50-luvun hyökkäyssotiin tarkoittettuihin välineisiin.
"SATUA"!!!
"Kiina tehnyt ensilennon J-35A hävittäjällä joka on F-35 kopio mutta siinä on kaksi moottoria ja muutenkin paljon parempi."
Tiesitkin varmaan että 2 moottorinen näkyy tutkassa paremmin kuin 1 moottorinen.
Venäjä ja Kiina tekevät 2 moottorisia.
F-35 on 1 moottorinen ja paras mitä tähän mennessä on tehty.
F135 ei ole vain kaikkien aikojen tehokkain ja edistynein hävittäjämoottori, se on myös luotettavin verrattuna 4. sukupolven hävittäjämoottoreihin.
Montako tehokasta Dronea saisi yhden f 35 hinnalla niitä olisi muuten paljon ja tuntuu että ne pysäyttää ainakin tankit tehokkaasti no tuskin Venäjä enää tankeilla hyökkää vaan ohjuksilla
Montako tiltua saisi hoitoon hävittäjälentäjän housujen hinnalla?
Ainakin enemmän kuin kalsarivladimirin pöksyillä....
Dronet eivät syrjäytä vielä aikoihin jos koskaan hävittäjiä tai matkustuskoneita.
Mutta kaikki tarvitaan ja ne täydentävät toisiaan.