Suomessa lytätään jos poikkeaa valtaporukan hyväksymästä linjasta.
Olen oikealla ja osin ihan asiaa Kiljunen puhui
Anonyymi-ap
8113
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Mutta EN silti SDP:tä valtaan halua.
Kimmo Kiljunen puhuu asiaa.
Mitä varten meillä on kansainvälisten ihmisoikeussopimusten, perustuslakimme ja eurooppaoikeuden kanssa räikeässä ristiriidassa oleva käännytyslaki - kuten kaikki oikeustieteilijät ovat yksimielisesti todenneet - jos kerran itärajaa pidetään sitkeästi kiinni?
Käännytyslakia ei tarvita mihinkään muuhun kuin erään maahanmuuttovastaisen hallituspuolueen horjuvan kannatuksen tukemiseen. Kyseinen laki on yksiselitteisesti häpeäpilkku suomalaisen oikeusvaltion historiassa ja ei vain täysin turha vaan myös erittäin vahingollinen kansallisen turvallisuudenkin näkökulmasta.
Hyvä, että Kimmo Kiljunen uskalsi nostaa kissan pöydälle ja tunnustaa näin tosiasiat, koska tämä on tunnetusti kaiken viisauden alku.
Kyseessä on rajaturvallisuuslaki, ei käännytyslaki.
"Nimet muuttuu vaan ja sillä peitetään , ettei mikään muutukaan..ihminen säilyy entisellään.."
(Konstantinopoli)
73 vuotias kurppa puhuu enää harvoin asiaa....sen huomaa putininkin höpötyksistä.
Kun lammas sanoo pää toinen sanoo mää
Kiljunen puhui ihan asiaa. Se että joillekkin se ei ole mieleinen ei tee siitä vääräksi.
Kiljunen peruu jo puheitaan. Onhan se hyvä kun tajuaa korjata erehdystään.