Kimmo Kiljunen tuli ulos "kaapista"

Kimmo Kiljunen Suomen ulkoasiainvaliokunnan puheenjohtajana tuli ulos kaapista ja kertoi omat syvimmät käsityksensä Venäjää kohtaan asetetuista pakotteista.

Kun miettii tuota Kiljusen ulostuloa, tulee mieleeni kukkahattutäti Tarja Halosen pohdinta 1970-luvulla siitä, että eikö Suomi voisi liittyä osaksi Neuvostoliittoa. Tarja Halonenhan kysellyt yhtenä neuvostoystävänä joskus 1970-luvulla, että eikö Suomen olisi parasta liittyä Neuvostoliittoon.

Kimmo Kiljunen on putinistina ilmeisesti kukkahattutäti Tarja Halosen kaltainen "Venäjän ymmärtäjä".
32534
3Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 32

Vanhimmat

Ilmiselvästi kaappipersu.

Äänestä
  • Tyypillinen Demari.

    Äänestä

  • Niin, demarit kommentoija ei taida tuntea aateveljiään. Kannattaa keskustella toverien kanssa. Saatat hämmästyä mitä sieltä paljastuu. Kotkan demari jäi kiinni lapsipornosta. Kyllä luita oikein LAPSipornosta.

    Äänestä


  • Kiljunen on Tuomioja.

    Äänestä


Itärajan voisi avata, aukihan se on Virossakin, miksi kiinni Suomessa?

Äänestä
  • Turvallisuussyistä.

    Älä tyhmiä kysele.

    1Äänestä

  • Siksi kun täällä on vasuputinisteja ja pyytävät paperittomia heti tulemaan rajan yli.

    Äänestä

Miten monta avausta ajattelit ap vielä kirjoittaa DEMARISTA persupalstalle sen sijaan että menisit demari palstalle jauhamaan pskaa demarista???

Äänestä

  • Demarit on sosialisteja.

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Demarit on sosialisteja.

    Käännä vasu paskaa miten päin hyvänsä niin paska se on molemmin puolin.

    Äänestä

Putinisti Kimmo Kiljunen tuli ulos "kaapista" ja samalla kiljunen saa myös lähteä ulkoasiainvaliokunnasta. Tuollaista Kiljusen kaltaista Venäjän tekemän kansanmurhan ymmärtäjää Suomen ulkoasiainvaliokunnassa ei tarvita! Ulos se ukko sieltä valiokunnasta!

On hyvä, että Kiljunen kertoi ääneen, mitä syvimmässä syömessään ajattelee Suomen Venäjää kohtaan asettamista pakotteista.

Äänestä

Kiljusen olisi pitänyt menettää,myös "kansanedustajan"pestinsä välittömästi.Ihmeellinen suojatyöpaikka,tuo eduskunta.

1Äänestä
  • Näyttää siltä että Supolle maksetaan aivan tyhjästä palkkaa ne on perittävä takaisin korkojen kanssa

    1Äänestä

#Demarit#sekava ulkopoliitikan linja#kansainvälisen maineen tahraaja#venäläismieliset

Kyllä saa nyt tehdä hartiavoimin töitä kun kiljunen pilasi Suomen maineen. Kaikki investoinnit perutaan.

Reppana vielä menee vaimonsa selän taakse. En minä, mutta kun vaimo käski.

Äänestä
  • Täysin persumaista menoa, puuttuu vain muiden syyttely.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Täysin persumaista menoa, puuttuu vain muiden syyttely.

    Jätämme sen muiden syyttelyn ihan äärivasemmiston hommaksi. Hehän ovat niin hyviä siinä.

    Äänestä

Antti ja Tytti ohjeisti, et nyt menet ja kerrot ottavasi vastuun ja ilmoitat erostasi. Johan tuon näkee edm. henkilöiden naamoista.
Demarijohtajat säikähti, et nyt lähtee muuten gallupit puoluemittauksissa syvään syöksyyn.

Äänestä

Mahorkka tuoksuu.

Uskomatonta että SDP:n johto alunperinkin laittoi tämänkaltaisen poliitikon niinkin tärkeään tehtävään kuin ulkoasiainvaliokunnan johtoon!

Kertoo paljon Antin ja Tytin arvostelukyvyistä ja kyvyistä noin yleisesti.

Äänestä

Tosiaan siitä venäläismielisyydestä kun on tälläkin palstalla vasemmistolaisten antipersujen toimesta kirjoitettu... Olisikohan vasemmiston syytä katsoa peiliin? Voi olla etteivät vaan pidä näkemästään?

Äänestä

eikö se Kekkonen harkinnut Lapin antamista neuvostoliitolle?

Äänestä

Sillon kun Kimmo Kiljunen (SDP) sikaili kännissä Luumäen Alkossa ja uhkaili sen naispuolistia myyjää YLE uutiset oli täysin hiljaa eikä raportoinut yhtään mitään. Nyt kun PS:n poliitikko on käyttänyt yhtä tyhmästi niin YLE:n toimittajat ovat kiimassa ja heittävät lisää paskaa tuulettimeen.

Tasapuolista journalismia tosiaan.

Äänestä
  • Ja palstan trollaavat antipersut laittavat vaan lisää pökköä pesään.

    Äänestä

Venäjä on satanismin pesä.

Raja on pidettävä kiinni ja paha ulkopuolella.

Äänestä

ei kannata ikkunasta kurkistella politiikkaa

Äänestä

Suomi köyhtyy ilman idän kauppaa eikä sille voi kukaan mitään.

Äänestä

Kimmowitc kertoi demareiden kannan.

Äänestä

Ei tawja ole mistään neukkilasta elämöinyt mutta hra Kilju on käyttäytynyt erittäin sopimattomasti ei ole SUOTAVAAA

Äänestä

ssss

Äänestä

ggg

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kimmo Kiljunen Suomen ulkoasiainvaliokunnan puheenjohtajana tuli ulos kaapista ja kertoi omat syvimmät käsityksensä Venäjää kohtaan asetetuista pakotteista.

Kun miettii tuota Kiljusen ulostuloa, tulee mieleeni kukkahattutäti Tarja Halosen pohdinta 1970-luvulla siitä, että eikö Suomi voisi liittyä osaksi Neuvostoliittoa. Tarja Halonenhan kysellyt yhtenä neuvostoystävänä joskus 1970-luvulla, että eikö Suomen olisi parasta liittyä Neuvostoliittoon.

Kimmo Kiljunen on putinistina ilmeisesti kukkahattutäti Tarja Halosen kaltainen "Venäjän ymmärtäjä".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu