Tiede sai minut uskomaan luomiseen

Anonyymi-ap

En ollut tutustunut tieteeseen kunnolla ennen kuin tulin uskoon. Luin luominen.fi sivustoa ja muita tiedejulkaisuja, mikä sai minut vakuuttumaan kerralla valmiiksi luomisesta.

Jumala loi kalliot, kivet ja valtameret nopeasti kerralla valmiina kokonaisuuksina sen sijaan, että olisi luonut ne atomi atomilta vähän kerrassaan pitkän ajan kuluessa.

Samoin auringon, kuun ja tähdet ja planeetat ja kaiken, mitä universumissa on. Maan päällä aavikot ja hiekkarannat ja jäätiköt.

Kaiken elävän Jumalan loi kerralla valmiina lajeina.

Evoluutio on satua. Sitä ei pitäisi opettaa koulussa. Niin kuin ei kosmologiaa, geologiaa, historiaa ja biologiaa.

7

194

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onhan ne voitu luoda kerralla valmiiksi henkisessä todellisuudessa, tietoisuudessa, tai alkuräjähdyksessä, joka oli kirkas valkoinen valo, jossa ei ole aikaa ja tilaa.

      Sitten kun asiat laskeutuu ajalliseen todellisuuteen, niin ne näyttää kuin ajassa luoduilta.

      Ihmisessä näkyy ajan kerrokset fyysisenä aineena, mutta koska henki eli tietoisuus luo, niin meissä näkyy hengen valo chakrojen väreissä, jolloin alimmat chakrat edustaa meidän eläimellisiä puolia. Ihmisen tietoisuus on kohonnut hengessä.

      DNA:ssa, jota tiede tutkii, voidaan tutkia vain ainetta, ei henkeä.

      • Anonyymi

        Olipas jälleen typerä ja tietämätön kirjoitus sinulta.


    • Anonyymi

      "Luin luominen.fi sivustoa ja muita tiedejulkaisuja, "

      Löydätkö virheen tästä lauseesta?

      • Anonyymi

        Ylimääräinen sana. "muita" ei kuulu joukkoon.


    • Anonyymi

      Mitään ei ole luotu, vaan kaikki on tullut sotkan munista. Todisteena tästä on se että yhtään jumalaa ei ole näkynyt, mutta sotkia näkee.

    • Anonyymi

      On typerää tehdä parodiaa henkilöistä, jotka ovat parodiahorisontin yli menneet.

      Eiköhän lähes kaikki täällä tiedä tuon luominen sivuston olevan vain vitsi itsessään. Ja ne jotka eivät sitä tiedä ovat niin syvällä salaliitoissa, ettei heihin minkäänlainen järkipuhe enää toimi.

      Mutta olisi kieltämättä raikasta jos nämä nuoren maan hihhulit vain suoraan julistaisi, kuinka luonnontieteitä ja historiaa ei saa opiskella. Se kun on heidän lähtökohta muutenkin.
      Kuka vain joka on vähänkin kiinnostunut luonnontieteistä, tai suorittanut peruskoulun, ymmärtää 100% varmuudella nuoren maan kreationismin olevan mahdotonta.

    • Anonyymi

      Surkeaa provoilua: «Luin luominen.fi sivustoa ja muita tiedejulkaisuja«

      Sama kuin sanoisi: luotan homeopatiaan ja muihin lääketieteen tuloksiin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 124
      1325
    2. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      141
      1209
    3. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      233
      1111
    4. Costa Rica on tympeän makuinen kahvi

      Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain
      Maailman menoa
      61
      1092
    5. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      57
      976
    6. 63
      881
    7. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      83
      851
    8. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      65
      667
    9. Onkin niin, että olet hulluna minuun

      mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S
      Ikävä
      30
      610
    10. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      39
      565
    11. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      14
      530
    12. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      32
      529
    13. Jälleen näin nainen unta sinusta

      Aika usein tulet uniini, enkä tiedä, mitä se tahtoo minulle sanoa. Tällä kertaa en ollut kotonasi, vaan ulkona jossain t
      Ikävä
      28
      519
    14. Taidan luopua

      Sinusta.
      Ikävä
      32
      499
    15. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      65
      488
    16. Et siis halua

      Kansssani mitään
      Ikävä
      29
      469
    17. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      39
      465
    18. Onko kipuraja

      Jo ylitetty?
      Ikävä
      51
      451
    19. Miltä tuntuu

      olla erossa kaivatustasi?
      Ikävä
      24
      437
    20. Olet komea ja kaikkea

      En uskonut kuitenkaan miten laajasti olet kaikkien naisten ihannoinnin kohde. Jälleen kerran. Palsta on hiljainen kun o
      Ikävä
      19
      423
    Aihe