Oman tuhoajarobotin tulevaisuudesta suojelemaan häntä itseään ?!!!
2. Onko AI antikristus, koska on kuulemma älykkäämpi kuin kukaan litteän maan asukas ja koska kysessä on Demoni on sitä suuremmalla syyllä epäillä, että juuri tuo AI tekoäly on Antikristus. Tätähän väitettiinkin jo monta vuotta sitten..
Siin on ne ominaisuudet jotka täyttää Antikristuksen kriteerit ainakin sit kun on oppinu tarpeeksi..
Voiko AI:tekoäly lähettää oman Terminaattorinsa tulevaisuudesta ???
5
143
Vastaukset
- Anonyymi
Ja tästä pääsemme mielenkiintoiseen mietintään.
Muistetaan muinaisia kulttuureja, poikkeuksetta palvoivat Aurinkoa.
Johtuisiko siitä että joskus 20000-50000 tms vuotta sitten oli myös korkea kulttuuri ja sivistys, jota lopussa orjuutti AI. Mutta sitten tuli massiivinen Aurinkomyrsky ja siltä ns. kärähti piirit ja ihmiskunta palasi "kivikauteen" vapaana.
Ja muistona tuosta Auringon vapauttavasta purkauksesta jäi tuo Auringon palvonta muinaisille toipuville sivilisaatioille.- Anonyymi
Mut sit taas eikös Revontulet Haar lelulla tehtyjä loimutuksia taivaalle, joten onko Aurinko myrsky totta. Joku muu on voinu olla ???
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mut sit taas eikös Revontulet Haar lelulla tehtyjä loimutuksia taivaalle, joten onko Aurinko myrsky totta. Joku muu on voinu olla ???
Kerrotko vielä millainen oli se HAARP jolla ihmiskunta teki revontulia vuosisatoja ja tuhansia ennen kuin osasimme tuottaa sähköä?
Revontulet ilmiönä on tunnettu pohjoisissa heimoissa kautta historian.
Ja muistutan tässä vielä hyvin dokumentoidusta Carringtonin Eventistä vuodelta 1859 joka oli riittävän varhain ettei ihmiskunta vielä osannut mitään HAARPeja silloinkaan.
Kyllä, Aurinkomyrskyt on totta, uskoit sinä niihin tai et.
- Anonyymi
Kivikin on älykkäämpi kuin litteän maan kannattaja tai uskonnollinen hihhuli. Joten se ei paljoa vaadi.
- Anonyymi
Litteällä maalla ja Uskovilla ei ole mitään tekemistä toistensa kanssa, Kristinusko ei opeta Litteää Maata, sitä tekee vain herjaajat ja Satanistit jotka vain haluavat Uskovat halvesittaviksi.
Montako kertaa tää pitää toistaa?
Se nyt vaan ei kuulu epistolaan.
Itse tapasin aikanaan Suomessa vielä asuessani Amerikkalaisen Astronautin joka oli käynyt Kuussa ja joka kävi Suomessa julistamassa Jumalan Sanaa. Litteästä Maasta ei puhuttu sanaakaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843262
- 761304
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1811243Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103971Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310942- 95857
- 43849
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78835Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124825