Kokoomuksen ja persujen kannatus laskussa

Kepu saavuttaa kyllä persut ennen kuntavaaleja, jotka persut häviävät oikein kunnolla.

https://yle.fi/a/74-20123008
379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kepu on hyvä ja meillä SDP:ssä on hyvät välit Kepuun.

Äänestä

Persujen kannatus näyttää vakiintuneen 16-17 prosentin tuntumaan. Tokihan se vaaleissa voi olla selvästi suurempikin, näin on käynyt..

Äänestä

Persut joutaa kadota maan päältä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kepu saavuttaa kyllä persut ennen kuntavaaleja, jotka persut häviävät oikein kunnolla.

https://yle.fi/a/74-20123008

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu