Ihan rauhallista normi porukkaa näyttää nuo 612 osallistujat olevan,ei ainakaan vielä ole näkynyt mitään erikoista. Käytös huipputasoa versus toinen porukka.
MELUA TYHJÄSTÄ
Anonyymi-ap
33200
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Eihän se natsimarssi ole edes alkanut.
Kohta alkaa uutisointi.
Vihervasemmiston Hki-natsi-marssi oli laiton!
Säälittää hevoset ja koirat, jotka joutuvat noiden arhinmäkien ja anderssonien takia tuolla kylmässä tukemaan poliisia ja rauhaa! Vihervasemmisto ei kunnioita edes elämiä!
YLE uutisetkin (varmaan joku niiden äärivasemmistolainen toimittaja asialla?) syytti viatonta poliishevosta väkivallasta!
Voi Jeesus tuota yleä! Ja veronmaksajien tahoilla saavat toimitella!
En ole käynyt kyseisessä kulkueessa. Tuskimpa siellä on mitään väkivaltaa, väkivaltaan yllyttämistä tai mitään muutakaan laitonta.
Medialla on ollut vakiintunut kaava käsitellä tälläisiä oikeistohenkisiä tapahtumia. Toimittajat etsimällä etsivät joukosta jonkun turhan tyypin kuten vaikkapa kiljuskinin ja tekevät hänestä ison ja näyttävän jutun. Sitten koko kulkuetta aletaan tirkistellä tästä avaimenreijästä.
Koska kulkue on kaikille avoin, siihen tulee mukaan kaikenlaista väkeä, myös kiljuskinejä. Mutta onko se nyt niin iso ongelma?
Kommarit Kuubaan!
Ei kyllä natseilta tuo porukka näytä. Selvinpäin ilman älämölöä jengi näyttää olevan. 👍
Hyvin myös käyttäytyivät kun taas nämä vihervasemmistolaiset kommunistit huutelivat törkeyksiä ja vaativat sanan- ja mielipidevapauden rajoittamista kieltämällä muut mielipiteet. Itse marssivat kommunistiliput liehuen.
Onneksi joutuivat putkaan! Kunnon rangaistukset!
Kummassa.Porukassa.
Oli.Asiallista.Keskustelu
Valmiutta.Alkaen.
Oodin.Tapahtumista.
Siitä.Ei.Epäselvyytäkään.
Helsinki.Ilman.Natseja.
Mitä.Oli.Polisin.Vois,jopa.
Sanoa.Rooli.Olla.Puuttumatta.
Olleenkaan.Soihtukulkueen.
Lipunpoltto.Performansiin.
Tätäkö.Väklvaltaan.Ylyttämistä.
Me.Haluammeko.Itsenäisyyspäivänä.
Ymmärrettävästi.Ei.
Tapahtuman juontaja sanoi säännöt. Asiallista toimintaa..
Viherkommarit huutelivat törkeyksiä. Samanlaista paskasakkia on opposition aitiossa.
Niin siis kyllähän se rähinä ja eripuran luonti tulee sieltä toisesta porukasta eli äärivasemmistosta.
Senhän näki kun eivät tahdo hyväksyä muita mielipiteitä kuin omansa. Aina rähisemässä ja sotkemassa paikkoja. Kyllä ne epäisänmaalliset ovat siellä vihervasemmiston riveissä
Rauhallista porukkaa,on maahanmuuttajia ja muutama mustalainenkin näytti olevan mukana. Homma toimii päinvastoin kun poistettu kapina porukka. Putin hävisi taas,kun kommunistit poistettiin.
612:ssa paljon maananmuuttajia, jotka viihtyvät Suomessa.
Paleja oli paljon. Ja missä on paljon paleja on myös paljon juutalaisvihaa. Vasemmistolainen juutalaisviha on tietysti monen mielestä sitä parempaa juutalaisvihaa?
Viihtyväthän ne,kun saavat kaiken työtätekemättä.
Kovin yritän katsoa,mutta ei näy muuta kun suomen lippu,jota ekana kantaa nainen. Toisessa porukassa näkyi sirppi ja vasara,ja kommunisti tunnuksia ja palestiinan lippuja.
Vasemmiston natsilulkue, jota putler rahoittaa?
Nyt kommunistit reitin varrella alkavat huutamaan ja rähisemään kulkueelle. On kyllä sotaisaa porukkaa noi putlerin joukot.
Arhi ja angersdrontti johtavat??
Sataa huolella persujen ja Keskisarjan laariin. Ei tietoakaan natseista,eikä yhtään tunnusta ole tullut vastaan. PUNIKIT OLIVAT TUNKEUTUNEET JOPA HAUTUUMAAN ALUEELLE HUUTELEMAAN. AIKA IRVOKASTA TOIMINTAA. VAINAJIEN HÄPÄISYÄ TÄMÄ EI UNOHDU.
Keskisarjalle nostan hattua 👍👍 Hyvä et kumartele Orpoa etkä Stuppia...
Tosi törkeää huutelua vihervasemmistolta. Suorastaan ihme ettei kenenkään pinna palanut solvaushuutojen seassa. Täydet pisteet 612 kulkueelle. Taidan mennä itsekkin ensi vuonna eka kertaa.
Teemu ja Persut! 🇫🇮
Miksei voi suoraan nimetä ongelmaa - juutalaiset George Sorokset sunmuut. Eihän tuommoinen, että luetaan jotain Mein Kampfia kirjastossa synnytä muuta, kuin lisää neo-natseja ja vassareita.
https://magneettimedia.com/?s=juutalaiset
https://magneettimedia.com/?s=George+Soros
https://magneettimedia.com/?s=Google
https://yle.fi/a/74-20067619
https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Palestiinan_pakolaisuus
https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Nakba
https://m.youtube.com/watch?v=G45WthPTo24&pp=ygUPQmFyYmFyYSBzcGVjdHJl
_
https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Juutalaisista_ja_heidän_valheistaan
https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Kansainvälinen_juutalainen
https://www.apokryfikirjat.com/massacres.htm
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Israeli_mafia
https://fi.m.wikipedia.org/wiki/Mossad
He ovat parhaita♥️♥️♥️
Orpo heilutti "äärioikeisto"-leimaa kulkueesta.
Mites on linnan juhlien laita? Siellä löytyy runsain mitoin Kupittaa-tyyppisiin hoitomenetelmiin ja Kuttula-tyyppisiin kasvatusmenetelmiin omakätisesti osallistuneita ihan hakemattakin. Ovat arkipäivää nykyäänkin. Niin ja tietysti heitä jotka ovat heille määrärahoja myöntäneet, ovat muuten poliittisia päätöksiä. Onko Orpo itse irtisanoutunut niistä?
Unohtiko Orpo äärivasemmiston natsit?
TV.Katsottuna.
Ehkä.Mutta.
Mitäs.Helsinki-
Ilman.Natseja.
Julisteen.Lipun.
Repiminen.Ja.
Lipun.polttaminen.
Kuulu.Poliisin.
Estää.