Samalla viisin julistan kuin monet , monet muut saarnamiehet jotka julistavat lihalle tehkä parannusta . Koska vain lihalle julistetaan ja käsketään . Kun hän jotka tän kuule ,>> saa tarve lähteä yrittämään tehdä parannusta synneistä , nin kuin Paavali , joka myös kuuli sen ja yritti omassa lihassa ja omissa voimissa tehdä parannusta.
Ei tarvi julistaa Hengessä kulkeville tehkää parannusta , Koska oletko kuullut koskaan joku , joka on Pyhässä Hengesää tehnyt paha ja syntiä kuin Paavali teki jatkuvasti ja lihallinen uskova tekee. Ei ainakaan niin lukee mun Pyhässä Raamatussa.
Siis ratkaisu on Hengessä kulkeminen , niin silloin ei tehdään enää syntiä.
Siis Uudestisyntynyt ei tee syntiä , niinkuin lukee selvästi >>
>> 1. Joh. 3:9
Ei yksikään Jumalasta syntynyt tee syntiä, sillä Jumalan siemen pysyy hänessä; eikä hän saata syntiä tehdä, sillä hän on Jumalasta syntynyt.
1. Joh. 5:18
Me tiedämme, ettei yksikään Jumalasta syntynyt tee syntiä; vaan Jumalasta syntynyt pitää itsestänsä vaarin, eikä häneen ryhdy se paha.
Ihan samalla viisiin julistan Tehkä Parannusta kuin Teppo Lehtomäki ,Suonto, Lutter. ja Pastorit.
10
373
Vastaukset
Ei VOI olla niin raakaa että julista vain tehkää parannusta joka merkitsee lihalle , Tee ilman Voima parannusta jos pystyt. Siis puuttuu , lääkee ja lääkäri ??
Siinä on minun ja näitten herrojen julistuksen eroa. Että minä julistan myös mistä löytyy Voiman. Täytyy osata Lääkärin luokse tehdä lähetteen. Muuten se on raaka toimia ja piiskamista ilman mahdollisuutta että syntiset tekevät parannusta.
Meillä on kaikkilla Syntienpoisottajan ja Vapauttajan annettu , joka on mahdollista löytyä..
Hopi hopi polville mitä nopempi ja pian , pian sitä parempi mahdollisuus syntisellä ON..
Toivottavasti huomaatte eron minun ja näitten Herrojen ja pastoreitten julistuksesta ja saarnamisen Suomessa..- Anonyymi
Lopeta koko ajan puhumasta vain pahuudesta!!!
- Anonyymi
Parannus on väärä käännös, Jeesus kehottaa tekemään mielenmuutoksen ja tieltä kääntymisen pois juutalaisen syntiopin tieltä, jonka Jumalaa sanoo Saatanaksi. Jeesus kehottaa ajattelemaan hyviä asioita ja tekemään hyviä asioita.
- Anonyymi
Paha puu tunnetaan pahoista ajatuksista ja hyvä puu hyvistä ajatuksista - tehkää sisäpuoli samaksi kuin on ulkopuoli.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Paha puu tunnetaan pahoista ajatuksista ja hyvä puu hyvistä ajatuksista - tehkää sisäpuoli samaksi kuin on ulkopuoli.
Vai puhuuko sinun suu, savis, vain pahuudesta siksi, koska sisuskin on niin paha?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vai puhuuko sinun suu, savis, vain pahuudesta siksi, koska sisuskin on niin paha?
Silloin on syytä ainun, savis, kehottaa vain itsesi muutokseen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Silloin on syytä ainun, savis, kehottaa vain itsesi muutokseen.
Onhan sitä vanha sanontakin, että sydämen kyllyydestä suu puhuu.
Anonyymi kirjoitti:
Paha puu tunnetaan pahoista ajatuksista ja hyvä puu hyvistä ajatuksista - tehkää sisäpuoli samaksi kuin on ulkopuoli.
Aivan !!
Hyvä Joulua !!
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt414618Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.532494Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391014Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin161995Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh68879- 113868
Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok70834- 137795
- 48780
Taas mietin että
mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,48726