Jumalan viimeinen tarjous

Anonyymi-ap

meille ihmisille meidän sieluista, ja hänen omasta kuvasta, joka on meissä turmeltuneena, on hän itse ristiinnaulittuna ja kuolleista nousseena Vapahtajana Jeesuksessa. Jumala on tehnyt jokaisen ihmisen sielusta tarjouksen jonka arvo on mittaamaton. Vasta kun ymmärrämme tämän, alamme kunnolla ymmärtää miksi kadotus on. Ja ymmärrämme kuinka suurta Jumalan rakkaus meihin ihmisiin on.

Ihmiset ymmärtävät pääasiassa kunnioittaa itseään suurempia. Ja joissain maissa johtajia kunnioitetaan silkasta kuolemanpelosta. Jumalaa ihmiset eivät kuitenkaan ole usein valmiita kunnioittamaan. Vaikka nuo ihmisjohtajat eivät uhraa mitään meidän hyväksemme, vaikka he yksinkertaisesti tavoittelevat valtaa ja omaa kunniaansa, saavat he ihmisiltä enemmän kiitosta ja ylistystä kuin Jumala. En nyt halua johtajia haukkua, vaan arvostelen meitä ihmisiä ylipäätään, joihin kaikki johtajatkin lukeutuvat.

Mitä Jumala voi enempää ihmisille tarjota tai antaa? Ei ole mitään häntä suurempaa. Siksi ne ihmiset jotka omalla päätöksellään eivät koskaan tule uskomaan, menevät kadotukseen. He katsovat tämän maailman ja elämän ilot ja loiston arvoltaan suuremmiksi kuin Jumalan armon ja rakkauden ja hyvyyden. He käyttävät tämän meille annetun lyhyen elämän itseensä ja katsovat ylen Jeesuksen. Jumala ei voi enempää tehdä heidän hyväkseen. Ristillä on hänen viimeinen tarjouksensa meille: hän meidän pahojen tekojemme sovituksena.

5

244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Viimeinen? No joko viimein tulee huijaukselle loppu!

      • Vo ihmisä jotka hylkäävävä armon itseltään.


    • Anonyymi

      Jumala jää eläkkeelle.

    • Anonyymi

      mitään sanomaton elämäsi saa merkityksen jumalan avulla 🤣🤣🤣

      • Anonyymi

        Saunatonttu myöntää tuon.
        Pääsette munkkien kanssa saunaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      84
      6759
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      32
      3139
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1777
    4. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      27
      845
    5. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      45
      723
    6. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      59
      689
    7. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      27
      647
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      29
      646
    9. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      20
      635
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      25
      605
    Aihe