Jumalan viimeinen tarjous

Anonyymi-ap

meille ihmisille meidän sieluista, ja hänen omasta kuvasta, joka on meissä turmeltuneena, on hän itse ristiinnaulittuna ja kuolleista nousseena Vapahtajana Jeesuksessa. Jumala on tehnyt jokaisen ihmisen sielusta tarjouksen jonka arvo on mittaamaton. Vasta kun ymmärrämme tämän, alamme kunnolla ymmärtää miksi kadotus on. Ja ymmärrämme kuinka suurta Jumalan rakkaus meihin ihmisiin on.

Ihmiset ymmärtävät pääasiassa kunnioittaa itseään suurempia. Ja joissain maissa johtajia kunnioitetaan silkasta kuolemanpelosta. Jumalaa ihmiset eivät kuitenkaan ole usein valmiita kunnioittamaan. Vaikka nuo ihmisjohtajat eivät uhraa mitään meidän hyväksemme, vaikka he yksinkertaisesti tavoittelevat valtaa ja omaa kunniaansa, saavat he ihmisiltä enemmän kiitosta ja ylistystä kuin Jumala. En nyt halua johtajia haukkua, vaan arvostelen meitä ihmisiä ylipäätään, joihin kaikki johtajatkin lukeutuvat.

Mitä Jumala voi enempää ihmisille tarjota tai antaa? Ei ole mitään häntä suurempaa. Siksi ne ihmiset jotka omalla päätöksellään eivät koskaan tule uskomaan, menevät kadotukseen. He katsovat tämän maailman ja elämän ilot ja loiston arvoltaan suuremmiksi kuin Jumalan armon ja rakkauden ja hyvyyden. He käyttävät tämän meille annetun lyhyen elämän itseensä ja katsovat ylen Jeesuksen. Jumala ei voi enempää tehdä heidän hyväkseen. Ristillä on hänen viimeinen tarjouksensa meille: hän meidän pahojen tekojemme sovituksena.

5

264

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Viimeinen? No joko viimein tulee huijaukselle loppu!

      • Vo ihmisä jotka hylkäävävä armon itseltään.


    • Anonyymi

      Jumala jää eläkkeelle.

    • Anonyymi

      mitään sanomaton elämäsi saa merkityksen jumalan avulla 🤣🤣🤣

      • Anonyymi

        Saunatonttu myöntää tuon.
        Pääsette munkkien kanssa saunaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      262
      9386
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      317
      6554
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      69
      1554
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1371
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      92
      1195
    6. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1141
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      72
      1003
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      40
      842
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      23
      736
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      311
      728
    Aihe