Äläkä saata meitä kiusaukseen.

Anonyymi-ap

Muistakaa rukoilla isämeidän rukous vaikka päivittäin. Kohta äläkä saata meitä kiusaukseen vaan päästä meidät pahasta, tarkoittaa eistyisesti sitä, että emme lankea pahojen henkien ehdotuksiin. Emme lankea palvomaan Kristillisyyden ulkopuolisia epäjumalia.

me voimme käyttää vaikka mindfullenssmenetelmänä Isämeidän rukousta tai vaikka hokea mantramaisesti, että Jeesus kristus, isä poika ja pyhä henki on todellinen elävä Jumala. Voimme tehdä näin vaikka päivittäin ja pitää Kristuksen mielessä.

Näin meillä säilyy myös uskonhaarniska päällämme. Miedän tulee säilyä puhtaina Kristittyinä pitääksemme pahat henget ja ahdistusket loitolla. Komgikristilllisyyttä ei ole olemassa. Ihminen, joka ei ymmärrä Kristinuskonm puhteuden vaatimusta siitä, että mendiän on ymmärrettävä Jumalamme herra Kristyuksen olevan aito hengellinen Jumala ei mikään filosofi eikä ekstraterestiaalin sivilisaation suurlöähettiläs ei pysy myöskään seurakunnan yhteydessä Paholainen kykenee sellaisen ihmisen puhaltamaan pois seurakunnasta tuuliajolle muualle.

0

556

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

        "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
        Maailman menoa
        65
        2232
      2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

        Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
        Maailman menoa
        215
        2100
      3. Onko kivaa jättää

        elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
        Ikävä
        117
        1418
      4. En kerro nimeäsi nainen

        Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
        Ikävä
        71
        1180
      5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

        Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
        Maailman menoa
        16
        1173
      6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

        Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
        Ikävä
        104
        1051
      7. Olet kiva ihminen

        En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
        Ikävä
        73
        939
      8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

        Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
        Kaste
        75
        918
      9. Auta mua mies

        Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
        Ikävä
        78
        889
      10. Ja tääkin vielä...

        Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
        Ähtäri
        33
        865
      Aihe