Ihmisten vapaana pito kiellettävä

Anonyymi-ap

Ihmiset ovat haitaksi koko maapallolle. Tuhoavat luontoa ja tappavat eläimiä. Eläinten pesiä sortuu rakennusten ja koneiden alle.

Ihmiset pitäisi laittaa häkkiin ja valjaisiin.

15

402

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannatan

      • Anonyymi

        Sama


    • Anonyymi

      Jep, ja koirille suklaata palkaksi kun ovat niin mahtavia. Hyvää joulua 🐶🍫

      • Anonyymi

        Rusinoita


      • Anonyymi

        Ja ksylitolia ettei koirulin hampit mene pilalle.


    • Anonyymi

      Jarkko ei kuulu luontoon

      • Anonyymi

        Niinpä.👍 hyvää joulua


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Niinpä.👍 hyvää joulua

        Totta


    • Anonyymi

      Joko adressi on avattu allekirjoitettavaksi?

    • Anonyymi

      Vihersuvakit ainakin häkkiin etteivät mene teille istuskelemaan tai musurekan pitäisi ajaa yli. Rakinomistajat saastuttaa eniten aina kun vievät rakkinsa kuseksimaan ja paskomaan ulos ja syöttävät vielä valtavat määrät lihaa niille joka päivä.

    • Anonyymi

      Tehdään hurmaava joukkoitsemurha laulellen reippaina käymme rekkain alle. Koko maailma hukkuu paskaan me vain luemme lehtiä. Täällä istun mä tunkiolla. No olenpa kukkona niin kauan kuin luonnon varat riittää minä hurmaava olento, ihminen.

      • Anonyymi

        Miksi estetään rekkojen ajo tiellä istuskelijoiden päälle???


    • Anonyymi00014

      Puolet kiinalaisista ja intialaisista voisi tappaa, lisäksi kaikki lähi-idän arabit aluksi? Sitten katsotaan miten tilanne kehittyy?

      • Anonyymi00015

        Ohhoh, onpa rajua vihapuhetta. Kun yhdellä sormella osoitat itsrakkaudessasi ja ylpeydessäsi muita luonnon pilaamisesta, niin neljä jää osoittamaan sinua kohti. Sinä ja samankaltaisesi itserakkaat, sanonko mitkä? Näyttäkää nyt meille, jotka tiedämme ja toivomme, että kaikilla Ihmisillä on ainutlaatuinen etuoikeus syntyä ja elää täällä maan päällä ja nauttia sen antimista, auringosta ja sateesta, kesästä ja talvesta. Niin näyttää nyt "hyvät ihmiset" esimrkillänne, kuinka täältä lähdetään luontoa pilaamasta helvettiin, jossa luontoa ei ole.


    • Anonyymi00016

      Kuka ne ihmiset laittaa häkkeihin? Vihervassarit?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      261
      3195
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      74
      1254
    3. 66
      1183
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      180
      988
    5. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      47
      886
    6. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      60
      856
    7. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      47
      819
    8. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      46
      745
    9. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      40
      731
    10. Minkä alan

      Ihmisiä kaivattunne on🤔
      Ikävä
      39
      698
    Aihe