Moikka!
Kuinka moni lukenut ja käyvätkö asiat yksyhteen historian ja nykyhetken kanssa? Kyseistä kirjaa en ole mistään löytänyt, kaikkialta lippu. Tietääkö joku nettisivua mistä saisi luettua?
Siionin viisaiden pöytäkirjat
6
352
Vastaukset
- Anonyymi
Käyvät yhteen 110%.
- Anonyymi
Joo kuule ne ovat venäläisten tekemiä väärennöksiä 1800 -luvulta. Tarkoituksena oli isovenäläinen tapa aikaansaada hämminkiä aikaan. Tämä on kautta historian ollut juuri venäläisille ominainen tapa hajottaa ja hallita.
- Anonyymi
Tai sitten eivät olleet väärennöksiä.
- Anonyymi
Kaikki on totta
- Anonyymi
EU on Nazien neljäs valtakunta.
NaZionistit (ashkeNazi + Zionist = NaZionist) soluttivat Suomen 77 vuotta sitten, Usan 100 vuotta sitten. (AshkeNazi = German Jews, language Jiddish = Turkish/Germany)
NaZionistien Neljäs Valtakunta (Neljäs Teollinen Vallankumous/ The Great Reset (Zionisti Klaus Schwab WEF, hänen isä oli nazi), Agenda 21/30, Event 201, Internet Of Bodies, 6uild 6ack 6etter, New Normal)
Kaikki sodat on NaZionistien järjestämiä, ja gentilet saadaan vapaaehtoisesti lähtemään rintamille tappamaan toisiaan, tykinruaksi ja polkemaan miinoja.
Samat NaZionisti-banksterit rahoittavat sodan kumpaakin osapuolta ja korjaavat lopuksi koko potin.
Saksan Nazit eivät kadonneet minnekään, vaan kutsuvat itseään nyt myös Zionisteiksi.
Itse asiassa ovat kutsuneet jo 1800 luvun lopussa pidetystä ensimmäisestä Zionistien Congressista lähtien.
Tällöin poliittinen Zionismi tuli tietoiseksi itsestään.- Anonyymi
Kyllä nyt kirjoittaja vetäisi niin paljon paskaa ettei taida olla vessaan asiaa ainakaan kuuteen kuukauteen.
Venäjä on tällä hetkellä ainut Euroopan mailla sotiva valtio, kukaan muu siellä ei halua sotia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2343992Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232307Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1411461
- 77929
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127927Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37920Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!330849Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8847J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl61756