Varma Tieto joutuu käyttämään tekoälyä kun oma äly ei riitä juuri mihinkään.
Tässä tekoälyn havainnot
Älykkyys on yksi monista tekijöistä, jotka voivat vaikuttaa elämän menestykseen, mutta se ei ole ainoa eikä välttämättä tärkein. Menestys elämässä voi riippua monista eri asioista, kuten:
1. **Kova työ ja sinnikkyys**: Monet menestyneet ihmiset ovat saavuttaneet tavoitteensa kovalla työllä ja periksiantamattomuudella.
2. **Sosiaaliset taidot**: Kyky kommunikoida ja tehdä yhteistyötä muiden kanssa on usein ratkaisevaa menestyksen kannalta.
3. **Luovuus ja innovatiivisuus**: Uusien ideoiden kehittäminen ja ongelmanratkaisukyky voivat olla erittäin arvokkaita.
4. **Onni ja tilaisuudet**: Joskus menestys voi riippua oikeasta ajasta ja paikasta sekä sattumasta.
5. **Koulutus ja oppiminen**: Jatkuva oppiminen ja itsensä kehittäminen voivat avata uusia mahdollisuuksia.
Älykkyys voi auttaa monissa näistä asioista, mutta se ei yksinään takaa menestystä. On tärkeää kehittää monipuolisia taitoja ja olla valmis oppimaan ja sopeutumaan uusiin tilanteisiin.
Mitä mieltä sinä olet? Onko sinulla omia kokemuksia tai ajatuksia tästä aiheesta?
Kunka tärkeää älykkyys on elämässä
3
131
Vastaukset
- Anonyymi
Monelle älykkyys on työkalu, mitä tarvitaan työssä, mutta kyllähän monissa ammateissa pärjää aika vähillä älynlahjoilla. Todella alhaista älykkyyttä löytynee jopa noin 2-3% ihmisistä, missä alhainen älykkyys haittaa jo arkipäivän toimintoja.
”Älyllinen kehitysvammaisuus, eli alhainen älykkyys on suhteellisen yleinen sairaus. Tällaisilla potilailla älyllinen suoriutuminen on merkittävästi huonompaa kuin väestössä keskimäärin ja heillä on usein haasteita sosiaalisissa tilanteissa ja arkielämässä. Vakava kehitysvamma on alle puolella prosentilla väestöstä, mutta lievempiä älyllisen kehityshäiriön muotoja löytyy jopa 2–3 prosentilta.” Jeesuskin sanoi vuorisaarnassaan, että "Ignorance is bliss." eli vähä-älyisyys on autuasta.
Jos epäilet, että olet vähä-älyinen tai se on testeissä todettu, älä huolehdi vaan muista Jeesuksen sanat. Elämä on paljon helpompaa kun se on mustavalkoista pronssikautisiin vuohipaimenmyytteihin uskomista.Katselin youtubesta Esko Valtaojaa aiheena Miksi kaikki on olemassa. Syynä on teorian puute Suhteellisuusteoria ja Kvanttifysiikan teoria ovat eri mieltä kaiken alusta. Ihmisen äly tulee rajalle jonka yli ei näillä aivoilla ole mahdollista päästä. Siellä rajan toisella puolella on sitten se Jumala.
Varma Tiedolla raja on alhaalla seitsemän kertotaulun kohdalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622502Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant879709Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.497659Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886438SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1906166Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot495152HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1204822Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074509Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,522773Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m552479