Jos milloin , niin nyt pitää antaa täysi luottamus Riikalle, ovathan asiat vaikeita, mutta hallitustyössä joutuu katsomaan kokonaisuutta omien asioiden saamiseksi läpi, oppositiossa niitä ei saa, pitää hyväksyä myös sellaista mistä ei pidä.
En ymmärrä jos käännätte selän Riikalle
Anonyymi-ap
32249
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Selät ovat kääntyneet.
Nyt odotellaan ensi kesän puolukokousta.
Purra ei voi pakottaa ihmisiä tekemään mitään sellaista mistä ne eivät itse pidä, vai joko taas on alettava pelkäämään Riikan uhkailua "Jos mulle annettaisiin ase, ruumiita tulisi ihan lähijunassakin".
Kyllä puoluejohdon pitää kansaa kuunnella. Puolueen pitää olla äänestäjien asialla eikä kokoomuksen apupuolue.
''...omien asioiden saamiseksi läpi, ''
Juuri näin !!!
Vain omien asioiden ja omien kavereiden asioiden !!!
Riikka voi vapaasti jatkaa valitsemallaan tiellä. Hankkii vaan kannatuksen jatkossa jostain muualta.
Kuten kokoomuksesta. 😜
Höpö höpö persu mene töihin tai hoitoon heti
Suomessa on julkisen sektorin koko ylittänyt kriittisen massan ja valtion verokirstu on tyhjä ja on jo ollut pitkän aikaa.
Kyllä se pikapuoliin tulee ihan oikeasti näkyviin siellä Suomen suurimmassa veronielussa pääkaupunkiseudulla teillekin verokirstun kermankuorijat.
Suurin veronielu:))))
Helsinki, Espoo ja Vantaa maksavat valtiolle yhteisöveroja enemmän kuin muut yhteensä.
Helsinkiläiset ja espoolaiset maksavat yhteensä noin kolmanneksen Suomen tuloveroista. Kaupungeissa asuu alle 20% Suomen asukkaista.
Kerro myös alueiden veronmaksajien kustantamat kelatuet, taitaa Helsinki , Espoo, Vantaa viedä kelarahoista puolet.
Omia asioitaan se läpi vain viekin, lappaa rikkaille lisää rahaa.
Aloitus on provo. 85 % suomalaisista on jo kääntänyt selkänsä uusnatseille.
Ei ole välttämättä provo. Kyllä persuista helposti noin tyhmiä löytyy.
Näin on. Vaikeampaa olisi löytää älykäs persu, ellei suorastaan mahdotonta.
Kerran luulin löytäneeni älykkään persun, mutta sitten hän avasi suunsa.
Ei kai tässä nyt uusnatseja ruveta tukemaan ?!
Heti kun edellinen hallitus pääsi valtaan,samantien
Suomalaiset unohtui!
Juuri näin !!!!
Ongelma, mikä tahansa.....Marinin vika :)))
Tyhmä aloitus tai sellaisen tekemä joka asuu rajojen ulkopuolella kun ei tunne suomalaisuutta tuon enempää , täällä ei juuri arvosteta epäoikeuden mukaisuutta ja heikoimpien ja puolustuskyvyttömien kimppuun käymistä ja kun samalla itse toimii toisin kuin opettaa.
Ei sosialistit ymmärrä suuria kokonaisuuksia eikä osaa lukea rivien välistä. Volyymin päälle ne ei myös ymmärrä mitään. Minä ymmärrän, minä olen perussuomalainen yrittäjä ja joka alan asiantuntija. Minä tiedän kaikesta kaiken.
Tiedät ainakin päivän jolloin tilillesi maksetaan toimeentulotuki.
Riikka on ratsastanut valehtelemalla menestykseen kerran. Hän varmasti itsekin ymmärtää, että toista kertaa ei tule.
nämä ovat antifantteja jotka täällä meteliä pitävät
Ovatko antifantit ja elefantit samaa lajia?
Hyväosaiset voi käyttää katastrofista sanaa "vaikea" muille se tarkoittaa NÄLKÄÄ.
Eduskunnan väen sadismi kostautuu heille taivaasta muodossa tai toisessa koska he eivät IKINÄ ajattele IHMISTÄ vaan hoitavat pelkästään petokonetta.
Kun peto heitetään tuliseen järveen ei eduskuntaa enää tarvita mihinkään.
Miten kuulet ihmisten eläneen valtakunnissa ennen tätä ns sivistynyttä sadismia vuosituhansia?
Nykyinen sadismi pohjautuu monimutkaisuuteen (vaikea) koska siten sadismi saadaan näyttämään sivistykseltä.
Riikkahan se minulle selkänsä käänsi.
Joskus oppositiossa Riikka neuvoi silloista hallitusta, että asioita voi muuttaa muuttaa muutamalla lauseella.
Riikka tukkikoon suunsa ja ratsastakoon valheillaan kohti sinistä tulevaisuutta.
Demareitten ehdotus on hyvä: eduskunnan joululahjarahat suunnataan sairaaloiden pyörittämiseen jolloin vältytään palvelujen alasajolta.
Arvaapas kelpaako Purralle ja Orpolle....
Riikka tuhoaa Suomen talouden ja kansa köyhtyy ja kärsii. Siinä Purra on onnistunut kiitettävästi. Saa nähdä koska joku vetää turpaan ihan vaan "kevyesti ilman poliittista ajatusta ja tuntematta irvistystä".
Toivotaan että seuraavaksi saadaan Suomeen oikeasti aikuisten hallitus eikä tämmöistä nälvintähallitusta, joka kuitenkin vaan kaivaa kuoppaa syvemmäksi jakaen samalla hyvää kavereilleen.