Diktaattorien päätös

Sairaalaverkoston kaventaminen onnistui kokoomus ja muiden hallituspuolueiden fasistien avulla.
9138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ihmisiä tulee suomessa kuolemaan sankoin joukoin, tämän päätöksen tullessa voimaan.

Äänestä

Eikö tuota hallitusta saa mikään voima hajalleen?

Äänestä

Kaisa Juuso on se pahin hyeena laumassa sairaita ja vanhuksia kohtaan.

Mutta kyllä se Juusoakin vielä maailma riepottelee kostoksi tästä diktaattorilauman tekoihin ja päätöksiin osallistumisesta.

Se on nähty elämässä niin monta kertaa, että kosto tulee jossakin muodossa parhaallekin papille.

Saattaapa aivan hyvin kompastua omiin jalkoihinsa.

Äänestä

Hallitus tulee vielä hajoamaan tällä menolla .

Tukehtukoon kinkkuunsa ja kaljaansa hallituksen väki!
Nähköön joulu-unia piruista ja perkeleistä!

Se on minun ja varmaan monen muunkin suomalaisen jouluntoivotus diktaattorihallitukselle.

Äänestä

Miten kotisuomessa on asiat? Onko täällä demokratiaa ja tasa-arvoa?

Etkö näe tätä nykyistä eriarvoistavaa suomen johtamista?

Näet vain muissa maissa tapahtuvan toiminnan.

Avaa silmäsi ja korvasi näkemään myös oman kotimaan asiat!

Voitko sinä vaikuttaa nykyhallituksen diktaattorimaisiin päätöksiin millään tavalla?

Eikö olisi jo aika huomata, miten täälläkin, suomessa , kohdellaan kansalaisia, eikä päättäjien toimintaa voi muuttaa eikä estää millään tavalla..

Nykyhallitus tekee mitä vain, ja kansalaiset ei voi mitään.

Opposition äänet eivät riitä kaatamaan hallituksen päätöksiä.

Turhaa on hakea muista maista valuvikoja kun omassa maassa niitä tehdään vain lisää ja lisää, ja rikkaat vain rikastuu ja köyhät ovat jo ylipääsemättömissä vaikeuksissa.

Ja konkurssit vain lisääntyy ja kansalaisten pahoinvointi vain lisääntyy ja eriarvoisuus vain kasvaa.

Oletko kuuro ja sokea vai niin rikas että pärjäät, tapahtuipa mitä vain suomen rajojen sisällä.?
Luuletko pärjääväsi tapahtuipa mitä vain täällä suomessa, diktaattorihallituksen tekojen seurauksena?

Sodan jatkuva lietsonta on myös suomessa meneillään.

Äänestä

Suomen hallitusDiktaattorit eivät säästä suomalaisia ikävyyksiltä.

Äänestä

Diktaattorit tulee tuomita raskaimman mukaan.

Äänestä

Rahattomilta nuorilta, koululaisilta, työttömiltä, sairailta viedään mahdollisuus ehkäisyyn. Se aiheuttaa heille pahimmissa tapauksessa monenlaisia vaikeuksia elämään.

Samaan aikaan hallitus kustantaa gynekologi ja hedelmöityshoitoja rikkaille.

Hedelmöityshoidot ja gynekologipalvelut ovat niin kalliita, että niitä ei kukaan köyhä pysty käyttämään.

Äänestä

Suomalaisilta kansalaisilta on diktaattorihallitus vienyt joulun.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sairaalaverkoston kaventaminen onnistui kokoomus ja muiden hallituspuolueiden fasistien avulla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu