Onko tuo Kivijärven kunta täynnä matuja. ?

Sinne Kela maksaa eniten korvauksia per henkilö yli 3000 euroa .
6102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ahkeria ansiosidonnaisella olevia muutama,mutta katsotaanpas kokonaiseuromääriä niin hesan voittannutta ei löydy satoja miljoonia pikku paska ghettoon.

Äänestä

Tuhat asukasta. Vaaleissa Keskustaa äänesti 50% ja PS 24%.
Taajamassa asuu alle 600.
On siellä yksi koulu, joten lapsiakin löytyy.

Äänestä

Yritystuet

Kivijärvellä on mahdollisuudet kehitysalueiden II-tukivyöhykkeen ja EU:n tavoite-1 alueen mukaisiin yritystukiin.

Äänestä

Kaunis on luonto, tilaa on!

Äänestä

Ajattelin, että lestakylä. Mutta sillai meille käy, vain vanhukset jäävät, kun kaikki muuttaa pois.

Äänestä

No persuloisia 24 prosenttia on sitten .

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sinne Kela maksaa eniten korvauksia per henkilö yli 3000 euroa .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu