Jokaisessa maassa on globaali yhdistys, myös Suomessa pohjoisen märässä suossa on ihmisiä, jotka edistävät Suomi-Globaali kulttuuria.
He ovat ammattilaisia samassa mielessä kuin Human Rights jengi ja delegaatio ulkomaan konferensseihin, jossa he edustavat suomalaisia globalisteja aihepiirein, mutta myös käytännön järjestelyin, joka globaaliudessaan on haastava kerättävä tietotaito.
Suomi-Globaali yhdistys toimii yhteistyössä byrokratian kanssa.
Se voi olla tietokeskus ja tutkimuskeskus.
Suomi EU osasta saa niitäkin suuremman toimiston.
Päämäärä edistää globaalista tietoisuutta Suomessa ja maan päällä, parantaa koko planeetan yhtenäistä kuuluvuutta ja infra.
- luoda G-hallitus
- analysoida G-parlamentin sijainti ja ulkonäkö
- luoda G-armeija
- luoda yhtenäinen raha
- analysoida yhtenäistä logistiikkaa
Suomi - Globaali yhdistys
Anonyymi-ap
1
491
Vastaukset
- Anonyymi
Älä unta näe ! Selkein merkki näkyy jo koko Euroopassa.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/fbeb9c81-7fb1-4b13-8c64-47959a308cb7
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2804733Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k492939Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281531Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271232- 471179
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58971Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52959Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78941