Kulttuurin leikkaus oli 20 miljoonaa

Siitä on kiva ulista, kun pikkusumma nipistetään loiseläjiltä. Kulttuurin rahoitus on pummien elättämistä.

Pummeille lahjoitetaan edelleen puoli MILJARDIA vuodessa.
10159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kulttuuriloiset ovat tottuneet elämään muiden siivellä.

Äänestä
  • Aivan kuin YLE ... joka pitäisi pakottaa puolueettomuuteen puolittamlla budjetti ja kertomallla että lisää leikataan jos eivät paranna tapojaan

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Aivan kuin YLE ... joka pitäisi pakottaa puolueettomuuteen puolittamlla budjetti ja kertomallla että lisää leikataan jos eivät paranna tapojaan

    Kulttuurin avustuksista pitäisi leika aluksi puolet eli 250 miljoonaa ja lopettaa ne kokonaan. Sama koskee Yleä.

    Äänestä

Kulttuurin tukeminen kuuluu yksin Folkhälsanille . kuten Baba Lybeckin tyttären osalta . Miksi tavan leipäjonon seisojan pitäis tuollaisii tukea . Eikö se ole joka alalla että tarvitsee maksavia asiakkaita . Valtiolta kulttuurin tukeminen on sosialismia pahimmillaan

Äänestä
  • Kulttuurin tukeminen on KANSALAISTEN KUSETUSTA.

    Äänestä

Eurokin kulttuurille on euro liikaa.

Äänestä

Kulttuurin monimuotoisuutta ei arvosta kuin tekijät. Taviskansalaiselle 90 % siitä on turhaa.

Äänestä

Noin kuin avaaja, ajattelee vain sivistymätön ja kouluttamaton reppana.

Äänestä

Tämä on tyypillinen Persujen ketju jossa ei ole mitään järkeä ja ajatusta mistään normaalista.

Äänestä

Jos sairaaloista leikataan, niin kyllä kai kulttuuristakin voi leikata.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siitä on kiva ulista, kun pikkusumma nipistetään loiseläjiltä. Kulttuurin rahoitus on pummien elättämistä.

Pummeille lahjoitetaan edelleen puoli MILJARDIA vuodessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu