Suomalaisella valkoihoisella kansalaisella on täysi oikeus kertoa mielipiteensä mustan lapsen sopivuudesta Luciaksi. Sitä oikeutta ei kukaan marttatantta voi häneltä evätä.
Perusoikeus mielipiteeseen
Anonyymi-ap
16141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Folkhälsan on samaa terrori järjetöä kuin hamas.rahaakin tulee terroristeilta yms.venäjän veri rahaa.. puuttinismi ja islamisaatio järjestö,, lucia
Sitä suuremmalla syyllä pitää olla valkoista nahkaa.
OHOHOHO GRAFFITTI , JOSSA MUSTA LÄVISTÄÄ PURRAN MIEKALLA SDP,VASEMMISTO LUCIA KEISSI
OHOHOHO SAIRASTA VASEMMISTO SDP POLITIIKKAA....
Kyseinen neito on varmasti kaunis oman rotunsa miesten mielestä, mutta valkoinen mies ei ehkä ole samaa mieltä henkilön sopivuudesta rantaruotsalaisten kynttilätelineeksi.
Yön kuningatar paremmin kuin Lucia-neito joka on kristllisyyden perinnettä.
Taisit nukkua historian tunnilla? Lucia-neito on alunperin ollut tummaihoinen, koska perinne on alueelta, jossa valkoista ihoa ei esiintynyt.
Olihan Suomessa murjaanien kuningaskin valkoinen, mutta värjättiin mustaksi näytelmissä.
Sisiliasta.
Ilmastonmuutos tulee joten kaisla hameet vaan kaikille jouluneidoille., Taotaan lumikolista vaan auringonvarjoja.
Ei noita italialaisia nyt voi pitää mitenkään rullahuulina tai mustina. Olen ollut Sisiliassa usein ja kyllä paikalliset ovat ihan valkoista väkeä.
Lucia-perinne on Sisiliasta, jossa on kautta historian ollut monenlaista valloittajaa ja väkeä...
Oleellista on, että Lucia tuo valon pimeyteen, valon ja toivon...
Siinä tarkoituksessa Lucia-neito kuoroineen vierailee muun muassa suuressa määrässä vanhainkoteja ja sairaaloita.
Siihen nähden on aivan sama, onko Lucia vaalea vai tumma vai siltä väliltä.
Ilman muuta. Suomen perustuslaki ja kansainväliset ihmisoikeussopimukset takaavat mielipiteenvapauden. Jos joku on sitä mieltä, että tummaihoinen ei sovi Luciaksi, kuten ei sovikaan, niin siihen mielipiteeseen ei kellään ole sanomista.
Stubbikin alkoi suotta marista Lucia-palautteesta. Presidentti hoitaa ulkopolitiikkaa, eikä sotkeudu jokaiseen pikkuasiaan. Ittelläänkin on matunainen elämässä varakasta elämää.
Teille ei vissiin ole vielä sähköjä laitettu...
Tuntuu olevan vielä sen verran pimeää.
Oikeastaan
näiden möllyköiden aloitteita
ei kannata kommentoida,
mesokoot keskenään.
Näin on kyllä Suomalainen vaalea nainen edustaa Suomea.
Olkoon vaikka kuinka rasisti .
Mis Helsinki oli toinen rimanalitus! joku somali oli mis Helsinki !!