Kuinka moni ateisti menee kirkkoon kuuntelemaan kauneimpia joululauluja?
Kauniit joululaulut
13
263
Vastaukset
- Anonyymi
Tarkan arvion mukaan 244^-457
En ole käynyt kirkossa vuosiin. Oletko koskaan kuullut äänentoistolaitteista, joita voi hankkia kotiin? Niistä voi kuunnella joululauluja.
Oletko kuullut koskaan internetistä? Siellä on myös kanavia, jotka soittavat joululauluja, esimerkiksi tässä.
https://www.jouluradio.fi/- Anonyymi
Kiitos linkistä!
Mummo71
- Anonyymi
Avaaja lisää : En mene, ohjelma toistaa itseään. Joka joulu sama narina
eiku tarina - Anonyymi
jeesus lapsi syntyy uudelleen 🤔eikös se ole kielletty laulu kirkoissa ?
- Anonyymi
eli kirkoissa on joululaulu sensuuri , sellainen on kuvottavaa aivan kuten video sensuuri muinoin
- Anonyymi
Järjestetäänkö kirkoissa nykyisin joululaulutilaisuuksia ateisteille? Luulin, että siellä on aina jotain uskonnollisia virsiä..
- Anonyymi
VarmaTieto kirjoitti:
Ateistit eniten tarvitsevat uskonnollisia virsiä. Ovat kadottaneet Jumalan
Jos Jumalalla on asiaa, niin eiköhän kaikkivoipa ja kaikkitietävä Jumala löydä ateistin. Ei ateistin tarvitse Jumalaa etsiä.
- Anonyymi
En mene. Liian hapokassta settiä.
Urkukonserteissä olen käynyt kirkossa. Ne ovat kohottavia elämyksiä. - Anonyymi
Mä kävin just lysnaamassa joulustygen tavarabyggassa.
https://www.youtube.com/watch?v=gOY421ZXDQQ - Anonyymi
Tytär tulee ison isänsä luokse ja kirkko on lähellä.
Joten odotamme kokemusta. Emme puhu uskosta
vaan se on sisäinen tila yksityinen. Siunaamme jouluaterian. - Anonyymi
Mulla kanssa urkukonsertit Tuomiokirkossa sununtaisin kahdeksalta. Ja pääisäistä ennen Matteus- passio.
Wir setzen uns mit Tränen nieder
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1851559
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2081530Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä441154Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad44846- 14730
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30721Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21710- 36691
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .20656Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617