Oltiin käymässä vimpelissä ja siitä möksälle vetomarketin kautta. Autossa kuunneltiin Järviradiota.
Jumalauta siellä tekoäly lukee uutisia! Tähän on Järviradiossa menty. Se oli koomista kuunneltavaa, ehkä ajatellaan, että alajärvelääset on jokatapauksessa niin tyhmiä, että heille riittää tekoäly? 😆🤣
Vaihdoimme BMW i5m autossa suoratoistolle Tidaliin ja nauroimme, ei hyvää päivää kun te alajärvelääseet ootta juntteja 😀😀🎅
Järviradiossa lukee uutiset tekoäly
13
335
Vastaukset
- Anonyymi
Mitä muuta odotit, älyä alajärvellä?
- Anonyymi
Äly on täällä korvattu nykyään petosjytkytyksellä. ja persuilupropagandalla.
- Anonyymi
Tietääkin sitten hakata pesismailalla pellit ruttuun ja ikkunat paskaksi seuraavalla kerralla, kun eksytte sivistyksen pariin. Ovat luvanneet ihan kipakkaa pakkasta.
- Anonyymi
Sitten heräsit uneksimasta ja rassasit rätisevästä radiosta , ruosteisessa opelissas kanavaa kohdalleen. Menit Vetohallista hakee halvinta kaljaa ja menit itäkylään sen kittaamaan.
- Anonyymi
Koko itäkylä huutaa tyhjyyttä,ei siellä oo muuta tekemistä kun kaljan kittaamista,ei ole kauppoja kouluja ei uimahallia ei yhtään mitään,taida olla kun yks kuntosali ja sielläkään ei kävijöitä,mullikoittenkaa saatte viettä elämänne.
- Anonyymi
Asutaan täällä itäkylässä ,ja haetaan taas sitä halpaa kaljaa vetohallista viikonlopuksi,just avasin tölökin ja rupesin taas naukkailemaan ja makkaraa kylkijäisiksi ai että on hyvää.
- Anonyymi
Muuta pois jo sieltä itäkylästä siellä kukaan viisas asu ,täällä kauhavalla näet kunnon elämää.
- Anonyymi
Kuuluko Vimpelissä radio? Tv ei ainakaan näy
- Anonyymi
Oho järviradiossa käytetään tekoälyä kertomaan sääennuste kuten kaikilla MUILLAKIN radioasemilla. Mikä vitun juntti siellä taas yrittää kirjotella mukamas viisaita suoli24 palstalle 😂
- Anonyymi
Hyvä pointti. Näkyy olevan kateellisia, kun Järviradiosta tulee valtakunnan merkittävin kanava. Miksi ette kannusta Suomen merkittävintä radioasemaa, joka itse hankkii rahoituksensa???????
Kunnioitan tällaista! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä pointti. Näkyy olevan kateellisia, kun Järviradiosta tulee valtakunnan merkittävin kanava. Miksi ette kannusta Suomen merkittävintä radioasemaa, joka itse hankkii rahoituksensa???????
Kunnioitan tällaista!Vipeltäjiä vaan ahdistaa kateellisuus
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vipeltäjiä vaan ahdistaa kateellisuus
vimpeläiset aina purkamassa tunteitaan täällä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
vimpeläiset aina purkamassa tunteitaan täällä
Yrittävät päästä valtatiellä olevasta liikenneympyrästä tänne sivistyksen pariin. Vipeltäjien huvipuisto
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745349Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302229- 371629
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510