Bluetooth napit korvissa

Anonyymi-ap

Suomen turvallisuus on jälkijunassa liittyen langattomista laitteista (puhelimet, tabletit, reitittimet, antennit ym.) lähtevään säteilyyn. Meillä ei ihmisiä valisteta kuten monissa muissa maissa.
Tämä säteily on täysin selvä syöpä- ja muistisairausriski (bioinitiative.org; saferemr.com). Se lisää perimäaineksen vaurioita ja muuttaa veriaivoesteen läpäisevyyttä.
Kauhistuneena olen katsellut, että jo lapsilla on bluetooth nappeja korvissa. Ne säteilevät suoraan aivoihin lisäten kasvainriskiä.
Bluetooth nappeja en suosittelisi kenellekään ja niitä ei lapset saisi käyttää.
Bluetooth napit tulisi olla kiellettyjä lapsilta!!!

11

281

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "Se lisää perimäaineksen vaurioita ja muuttaa veriaivoesteen läpäisevyyttä.2
      Aivoihin pääsee aineita, jotka eivät sinne kuulu ja muistisairaudet rehottavat.

      • Anonyymi

        Aiemmin ei lapsilla ollut muistisairauksia, nyt on.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aiemmin ei lapsilla ollut muistisairauksia, nyt on.

        Eikä nuorilla miehillä kivessyöpää, nyt on.


    • Anonyymi

      Saferemr.com -kalifornialaisen professorin nettisivuilla sanotaan mm., että jos lapsi joutuu käyttämään WiFiä, sen tulisi olla vähintään 5 metrin päässä lapsesta, koska WiFin lähellä on suuri säteily, mutta toisella puolen huonetta jo 100-1000 kertaa matalampi.
      Meillä annetaan kouluissa pienille tabletit, joiden WiFit säteilevät suoraan silmille. Nyt lapsilla on silmäongelmia, oppimistulokset heikkenevät ja lapset ovat yliaktiivisia.

      • Anonyymi

        Minulla on 3 metrin johto läppäristä Wifiin. Tällöin läppärin WiFin voi sulkea. 5 metrin johtojakin on.


    • Anonyymi

      Mielestäni tilanne on rikollinen Suomen lapsia kohtaan, lapset pakotetaan jo kouluissa altistumaan tälle säteilylle.
      Edes opettajia ei valisteta ja lapsi voi joutua istumaan koko koulupäivän WiFin lähellä tablettinsa kanssa. Tämä on terveysriski!

      • Anonyymi

        Ja kotiin saatetaan mennä bluetooth napit korvissa. Aivan kamalaa, että vanhempia ei valisteta!
        Bluetooth napit tulee kieltää lapsilta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja kotiin saatetaan mennä bluetooth napit korvissa. Aivan kamalaa, että vanhempia ei valisteta!
        Bluetooth napit tulee kieltää lapsilta.

        BLUETOOTH NAPIT ON KIELLETTÄVÄ LAPSILTA.


    • Anonyymi

      Ihmisten ja etenkin lasten solutasapaino menee sekaisin monien säteilevien laitteiden takia. Tällöin olisi erittäin tärkeää saada ravinnossa solutasapainoa palauttavia antioksidantteja. Niitä on etenkin marjoissa, hedelmissä, pähkinöissä ja valkosipulissa.

      • Anonyymi

        Tällä hetkellä saa 99 sentillä kilo herkullisia mandariineja antioksidantteineen.


    • Anonyymi

      Jopa poliisit joutuvat käyttämään bluetooth nappeja, ja vielä 5G verkkojen säteilyllä toimivia. Eräs poliisi kertoi, että heillä poliisit ovatkin paljon sairastelleet.
      Miten paljon napit häiritsevät poliisien muistia, kun aivoihin pääsee aineita, jotka eivät sinne kuulu. Muistisairausriski kasvaa.
      On olemassa korkeatasoisia tutkimuksia, jotka osoittavat veriaivoesteen läpäisevyyden muuttuvan langattomien laitteiden säteilyssä (bioinitiative.org).
      Suomen säteilyturvakeskuksen kanta on, että ei ole tunnettuja haittavaikutuksia (???)
      Tämä perustuu lämpövaikutustutkimuksiin. Niissä ei huomioida soluissa tapahtuvia haitallisia muutoksia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1147
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      561
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      216
      500
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      487
    Aihe