Salis, missä meidän lentokone on?

Olen nyt vihdoinkin täällä Varissuon lentokentällä enkä löydä sun Air Pussia. Et kai vain ole huijannut minua? Tulin naapurin Kaken kyydillä tänne, Kake oli melkein selvinpäin tänään niin pystyi ajamaan. Kake lähti ryyppäämään niin mulla ei ole kyytiä takaisin kotiin. Missä olet? Kakkakin tulee housuun jo niin tarttis päästä koneeseen vessaan. Tähänkö meidän häämatka nyt kaatui? Ja jos sinäkin olet ryyppäämässä niin nyt korkki kiinni ja koneen ohjaksiin perkele!

Ruiks.

24

730

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sukurutsakyrvänsyylämodet iskivät. Kaikki mihin sivarireppanat pystyvät. Haistakaa homopoikulinne anus.

      T: Lentoeversti Salis

    • Anonyymi

      Pieris, olet maailman paras nainen.

      T: Salis

      • Anonyymi

        Pieris darling, Air Pussi ei käynnisty. Yritin mäkistarttia tuhdilla peräilmatöräyksellä ja golf-kärryllä hinasin ympäri Varissuota, mutta taisi olla liian sakeaa kakkelmarjoista turpiineille. Mitäs nyt? Kai me kuitenkin mennään naimiaisiin, vaiks Air Pussi tilttasikin?
        Viides artikla peliin?

        T: Pettynyt lentoeverstisi Salis

        P.S. Ostan tandem-Jopon, mennään Paattisiin häämatkalle.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pieris darling, Air Pussi ei käynnisty. Yritin mäkistarttia tuhdilla peräilmatöräyksellä ja golf-kärryllä hinasin ympäri Varissuota, mutta taisi olla liian sakeaa kakkelmarjoista turpiineille. Mitäs nyt? Kai me kuitenkin mennään naimiaisiin, vaiks Air Pussi tilttasikin?
        Viides artikla peliin?

        T: Pettynyt lentoeverstisi Salis

        P.S. Ostan tandem-Jopon, mennään Paattisiin häämatkalle.

        Pieris, laitoin käynnistysapua vähän, nyt viheltää molemmat turpiinit. Tule nopsaan tänne Varissuolle, lennetään tropiikkiin lemmenlomalle. Kauhee ståndis ohjaussauvoissa. Molemmissa. Saas nähdä mihin päädytään vielä.
        Kymppitonnin klubi menomatkalla, ja lisääntymisemme on varmaa.

        T: Lentoeversti Salis honoris causa


    • Ääh, en mä jaksa lähteä mihinkään kauas. Mennään sinne Paattisille ja otetaan teltta mukaan. Se jos mikä on romanttista. Mutta jätetään varmuudeksi vähän teltan vetoketjua auki. Ja minä haluan istua tandemissa edessä ettei sun jätökset lennä naamalle.

      Kakka tulee kohta. Ruiks.

      • Anonyymi

        Pieris darling, seniilinä lentoeverstinä olen happilaitteiden "amatilainen", mutta lähietäisyydellä tuhkaluukustasi alavartalolihastesi jännittyessä tandemfillarissa en pysty kykenemään henkittämään. Mikset tullut työntämään käyntiin Air Pussiani Varissuolla? Kyä molempien pitää yrittää kaikkensa. On on vähän näinkin.

        Kaikesta huolimatta ja sen uhallakin, toivotan Sinulle hyvää ja paskankatkuista alkavaa vuotta.
        Laitetaan Air Pussi käyntiin (vaihdoin sytytystulpat ja kiertokangen laakerit), ja lemmenlomalle vaikka Vammalaan tjsp.

        T: Ikuisesti sinun, lentoeverstisi Salis


    • Salis, kirjoitin sinulle mitä tapahtuu kun ylä- ja alapään tuotokset menevät sekaisin. Mode poisti tämän rehellisen kuvauksen. Jutellaanko taas vaikka kukkasista ja poutapilvistä niin niitä ei poisteta?

      • Anonyymi

        Pieris darling, elämäni on tyhjää ilman sulotuoksujasi. Air Pussini polttoaine Jet A1ssä on hyväarominen meneväntuoksuinen bukee, mutta sen tuhovoima ei voita sinua.

        Lisänä, Air Pussini vessat ovat jäätyneet Varissuo International Airportilla, eikä edes jäänpoisto saa niitä avattua. Siinä on sitten kohmeista kuntakinteä ruokalistalla. Punaviinillä buustattuna.

        Kun (jos) lähdemme häämatkallemme Pahamaalle, voisitko olla ummessa koko lentomatkan 12 tuntia Varissuolta Nassaun kentälle? Ei edes peräilmaa? Eikä kakkelmarjoja tai jarrutusjälkiä?
        Lentoeväinä saat pullon Jalmaria ja TUCs keksejä.

        Pojehali, sanoi eräskin Neuvostoliitosta avaruuteen lähetetty rohkelikko jo 60-luvulla.

        Lähden liekinheittimellä sulattelemaan Air Pussini vessoja. Voi tulla flambeerattua kuntakinteä matkaeväänä.

        T: lentoeverstisi Salis


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pieris darling, elämäni on tyhjää ilman sulotuoksujasi. Air Pussini polttoaine Jet A1ssä on hyväarominen meneväntuoksuinen bukee, mutta sen tuhovoima ei voita sinua.

        Lisänä, Air Pussini vessat ovat jäätyneet Varissuo International Airportilla, eikä edes jäänpoisto saa niitä avattua. Siinä on sitten kohmeista kuntakinteä ruokalistalla. Punaviinillä buustattuna.

        Kun (jos) lähdemme häämatkallemme Pahamaalle, voisitko olla ummessa koko lentomatkan 12 tuntia Varissuolta Nassaun kentälle? Ei edes peräilmaa? Eikä kakkelmarjoja tai jarrutusjälkiä?
        Lentoeväinä saat pullon Jalmaria ja TUCs keksejä.

        Pojehali, sanoi eräskin Neuvostoliitosta avaruuteen lähetetty rohkelikko jo 60-luvulla.

        Lähden liekinheittimellä sulattelemaan Air Pussini vessoja. Voi tulla flambeerattua kuntakinteä matkaeväänä.

        T: lentoeverstisi Salis

        Pieris darling

        Jos todella haluat päästä neitsyydestäsi eroon avioliiton pyhässä satamassa häämatkallamme, niin tule ny saatana työntään Air Pussia käyntiin.

        Varissuo Intl Apt, Alko, Lidl, Saiturin Pörssi. Välihuikkaa löytyy. Nastarenkaat alla, jäänpoisto lasinpyyhkimissä, mäkistartilla 60 km/h ilmanopeutta, luulis lähtevän ilmojen teille.

        Olen huolissani immenkalvostasi. Jos se poksahtaa jo menomatkalla Kymppitonnin Klubin hommissamme, niin päädymmekö NGn Lentoturmatutkintaan? Jos sittenkin vaan kakoseen noin aluks?

        Hakeudunko hoitoon?

        T: Sulhaspoikasi Salis, lentoeversti


    • Sorry Salis, oon ryypännyt niin ahkerasti etten muistanut häämatkaa. Olen tällä hetkellä jossain ostarilla, en tiedä missä, miksi enkä tiedä kenen kanssa. Voitko tulla hakemaan mut täältä? Tarvis käydä suihkussa ja kakalla (tässä järjestyksessä) ennen häämatkaa. Haetko samalla darrapizzaa mulle, tai kebabkin käy? Nyt on mentävä, oksennus tulee.

      • Anonyymi

        Tule ny stana työntään käyntiin Air Pussia tänne Varissuon lentoasemalle. Viimeks karkasit Alkoon just kun toinen moottori jo vähän lupas käynnistyä.

        Jos et tule lähipäivinä tänne, myyn Air Pussin Nikeriaan onkelmajätelaitokseksi. Sitten mennään häämatkalle polkupyörillä, mutta nekin pitää enste pölliä Kelan edestä; siellä on parhaat putkikamelit.

        Mietipä tulevaisuuttasi, rakas Pieris. Häämatkalle Air Pussilla Pahamaalle, vai fillarilla Paattisten selviämisasemalle?

        T: ikiståndis-lentoeverstisi Salis


    • Salis, nyt on ongelma. Tulin nyt sitten työntämään sitä sun rotteloasi käyntiin, mutta sillävälin kun olit nurkan takana kusella niin Pussi lipesi mun kädestä ja lähti valumaan alamäkeä ja on nyt tuhannen p...un päreenä viinakaupan seinässä. Sori nyt kauheasti jos tuli tappiota, mutta mitäs annoit kusihädälle periksi. Olisit pidättänyt kuin mies.

      Niin että lähdettäiskö nyysimään niitä Jopoja?

      • Anonyymi

        Pieris darling

        Air Pussini ei ole mikään rottelo. se on huippumodernia ranskalaista tekniikkaa Toulousen tehtaalta v. 1947, tehty Renaultin, Rätti-Sitikan, ja Panzerwagenin ylijäämäosista (ja mitä nyt Sommesta sattui löytymään) avioniikka Suomen armeijan kompasseista, renkaat Liettuan GummiKombinaatista, penkit ja suihkut Puolan Oswiecimista (sittemmin Auschwits).
        Moottoreina 2x 16-sylinterinen Tumanski-suihkumoottori Neuvostoliitosta, 27 miljoonaa kilowattia tehoja. Ilman katalysaattoria.

        Pieris, jos nyt halveeraat minun Air Pussiani, nin menen lähiravintolan naistenvessaan, sutaisen tumppuun, etkä pääse enää koskaan ikuna Air Pussini kyytiin. Kyä kyä ny on närvi tiukalla.

        Koska sitten pääsen poikuudestani eroon? Olet vastuuhenkilö.
        Tee jotain.

        T: Iki-impi Salis?


    • Ok, uskotaan uskotaan, Air Pussi on siis huippuyksilö, nyt kuitenkin niinsanotusti paskana. Mulla olisi täällä Singer-ompelukone käyttämättä niin saisikohan siitä varaosia siihen sun ihmekoneeseen? Älä ole nirso, kyllä me Singerilläkin päästään lentämään.

      Tekis mieli taas juopotella, tuletko tänne Varissuolle ryyppäämään?

      *Ruiks, iso jyrähdys*

      • Anonyymi

        Pieris dorogoja

        Air Pussini on valmistettu Ranskan Toulousessa v. 1947. Kasvoiko äiskälläsi silloin vielä edes karvaa pinpassa?
        Air Pussini oli mukana Korean sodassa 1953, molemmat ropelit uusittiin napalmihyökkäyksen jälkeen, Kuuban ohjuskriisissä se vahti New Yorkia, Matti Nykänen veti mitaleita olumppialaisissa, Sale sai teinityttöä kusistondiksella, Putinista tuli maailman kurko.
        Kaikki tämä Air Pussini ansiosta.

        Pieris kultaseni, olet nyt maailmanpolitiikan polttopisteessä. Jos nyt lipeät tästä, niin menen lähikuppilan SP-neutraaliin vessaan vempulle. Enkä enää ikinä luovuta poikuuttani sinulle. Nih stana.

        Air Pussi on Kuninkas.

        T: Lentoeversti Salis, visvasyylä hoidettu


      • Anonyymi

        Chere Pieris

        Minä en juopottele ns. huonojen naisten kanssa. Juopottelen vain ns. varmojen tapausten kanssa. Muiltakaan en saa romantiikkaa, piparista puhumattakaan. Ota jonotusnumero.

        Singerisi siksak-viisaus on jo käytetty, myy se Ukrainan apinoille. Air Pussini kaipaa avioniikan uusimista. Caracasin ja New Yorkin metrokartta, EFHKn App ja Dep kartat, Malmin Tillikan pitsatarjoukset, jne.

        Toisinpäin mietittynä, voisin hyödyntää Singeriäsi tatuoimalla sillä katkarapuni ääripäähän tekstin "Pieris, jet`aime puor toujours. Sopis tähän Toulousen Air Pussi juttuun.

        Mulla on kivikova ståndis.

        T: Lentoeversti Salis


    • NYT SALIS KORKKI KIINNI JA SELVIÄMISASEMALLE!!!!!!

      • Anonyymi

        Pieris, sain hyvän lääkereseptin. Ny lähtee.

        Mutta Air Pussini renkaat on vajunneet emergency-tasolle. Ny tarttis tukevaa peräilmaa, että päästään edes nousuun Varissuon Internationaalilta. Ja StartPilotia suoraan suolesta.

        Ongelma onkin tässä nyt, että liikenneluokan koneissa renkaissa käytetään typpeä täytteenä, koska se ei reagoi lämpötiloihin maanpinnan ilmaseoksen tavoin.
        Miljoonaidea. Myydään avaruussukkuloihin ja hävittäjäkoneisiin peräilmaasi kakkelberg-marjoilla buustattuna, samoin hinttibaareihin, ja kaivinkoneisiin.

        Nimittäin kakkelmarjasi paikkaa heti ilmavuodon gummissa. Jos nyt myyt ideani GoodYearille tms. mulle provikat. Jos myyt killisilmille Aasiaan, muutama Nissan korvannee aivovuotoni.

        Perustetaan multiglobaaliheteroseksuaalinen huippufirma.

        Vittu mä rakstan sua.

        T: Lentoeverstisi Salis


    • Anonyymi

      älkää hukkuko kakkaan teltassa =)

      • Anonyymi

        Älä puutu bisnesneuvotteluihin ulkopuolelta. Met mennään Air Pussilla häämatkalle, ja autopilotti päälle, ja pannaan kuin kanit 10km korkeudessa. Kun pensa loppuu nin ståndis laskee.
        Lähdetkö mukaan Pahamaalle?
        Pitäs enste työntää Air Pussi käyntiin...

        Pieris ja siipijengi, nyt työntämään Air Pussia käyntiin. Varissuon A-marketin (Alko) edessä ma klo 10.15.

        Rip rap.

        Salis


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Älä puutu bisnesneuvotteluihin ulkopuolelta. Met mennään Air Pussilla häämatkalle, ja autopilotti päälle, ja pannaan kuin kanit 10km korkeudessa. Kun pensa loppuu nin ståndis laskee.
        Lähdetkö mukaan Pahamaalle?
        Pitäs enste työntää Air Pussi käyntiin...

        Pieris ja siipijengi, nyt työntämään Air Pussia käyntiin. Varissuon A-marketin (Alko) edessä ma klo 10.15.

        Rip rap.

        Salis

        Pieris dorogaja, Airpussi yskähteli jo luvaten käynnistymistä. Kuutossylinterin tulppa vaihdettu, ny lähtee.
        Suoraa huutoa Pahamaalle Nassauhun. Taxfree ok.

        Kivikova ståndis.

        T: Lentoeversti Salis


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Pieris dorogaja, Airpussi yskähteli jo luvaten käynnistymistä. Kuutossylinterin tulppa vaihdettu, ny lähtee.
        Suoraa huutoa Pahamaalle Nassauhun. Taxfree ok.

        Kivikova ståndis.

        T: Lentoeversti Salis

        Oi niitä aikoja.

        Pieris darling, muistatko kun silloin 60-luvulla lentelimme Air Pussilla Varissuolta Pan Kookkiin, New Yorkiiin, Puenos Airekseen, Monte Videoon, Vladi Vostokkiin, yms.
        Sinulla oli lyhyt minihame pipari vastaanottavaisena, minulla kipparinlakki ja nuoren sivarin ikiståndis.

        Kyä kyä ny alkos vilkas seksielämä. Tosin vain soolohommina, koska olet elämäni nainen.

        Kom kom hit.

        T: lentoeversti Salis


    • Nyt Salis loppus toi pervoilu ku sää oot vanha piaru. Ei sul eres toimi enää. Se o myähäst ny rutkutta ku parast enne-päiväys meni jo. Keskity sää vaa kakkamise ni mää keskity piäremise. Haistaa yhres niimpal et naapurit pyärty.

      ELI SALIS NYT SAAKELI KORKKI KIINNI JA LOPPUU NOI PERVOILUT!!

      • Anonyymi

        Pieris darling, olen päättänyt ryhtyä heteroksi vielä vanhoilla päivilläni. Näin ollen ykkönen on ykkönen.
        Jos et nyt stana tuu työntään Air Pussia käyntiin tosta Alkon edestä, niin värvään jonkun hehkeän luumun lähiöpubista muusakseni Pahamaalle. Nassaun huippuhotellista on kattohuoneisto varattu lemmenleikkeihimme.
        Jos nyt hylkäät minut viime metreillä ennen elämämme lopullista täyttymystä ja ikuista onnea, niin voinhan minä bylsiä nuorempaa, kauniimpaa, ja hyväntuoksuisempaakin naista ykköseen.
        Hiihaa.

        Siinä sinulle, Pieris. Nyt kärvistelet lemmentuskissasi, kun vietän iloluontoista hygieenistä kuherruskuukautta potentiaalisen lasteni äidin kanssa.

        Mieti sitä.

        T: Lerppamuna-Salis, lentoeversti (oikeesti autokomppanian korporaali).


    Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1478
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1401
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1139
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      994
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      254
      944
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      193
      934
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      823
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe