Onko jollakin täällä kokemuksia Nowene saunamaailmasta?
Näyttää aloittaneen naturistivuorot lokakuussa 2024, ilmeisesti kerran kuukaudessa lauantaisin on tuonne mahdollisuus mennä.
Vaan onko kokemuksia paikasta, onko tuolla miten tilavat saunat ja altaat ja minkähänlaista se kävijämäärä on.. mahtuuko sekaan vai onko vain muutama ihminen paikalla?
Onko kokemuksia Nowene saunamaailmasta?
15
4030
Vastaukset
- Anonyymi
Naisia rinnat paljaana odottamassa tietenkin, että näkisi paljaita pippeleitä.
- Anonyymi
Vaikuttaa kiinnostavalta. Käydään keväällä
- Anonyymi
Minkälainen sukupuolijakauma tuolla mahtaa olla? Onko kauniimman sukupuolen edustajia myös mukana?
- Anonyymi
Tämä kylpylä kiinnostaa. Valitettavasti tuonne on pääkaupunkiseudulta n. 2 tunnin matka, joten jos sinne asti lähtee, olisi totisesti kiva jos paikka olisi mukava.
- Anonyymi
Ei ole ruuhkaa, saunoihin ja porealtaisiin mahtuu. Molemman sukupuolen edustajia arviolta 35-75v ikähaarukasta. Saunat ja porealtaat hyviä ja lämpimiä. Uima-allas on kylmä ja sisätilat aika viileät. Erikoisuutena savusauna ulkona. Kylpylän aulassa baari.
- Anonyymi
Kiitos kertomistasi kokemuksista. Kävitkö sellaisena lauantaina kun siellä oli uimapuvuton vuoro?
Lämmityksessä on sitten näköjään säästetty jos uima-allas oli viileä ja samoin sisätilat. Energia on kallista.
Täytyy harkita jos tuolla kävisi jonakin naturistilauantaina. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos kertomistasi kokemuksista. Kävitkö sellaisena lauantaina kun siellä oli uimapuvuton vuoro?
Lämmityksessä on sitten näköjään säästetty jos uima-allas oli viileä ja samoin sisätilat. Energia on kallista.
Täytyy harkita jos tuolla kävisi jonakin naturistilauantaina.Kyllä, naturistivuorolla.
- Anonyymi
Kiitokset asiallisesta vastauksesta. Tätä lisää!
Onko tuolla ulkona jotain vilvottelualuetta kesälle, entä mikä on se mainoksen telttakylä sisällä? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitokset asiallisesta vastauksesta. Tätä lisää!
Onko tuolla ulkona jotain vilvottelualuetta kesälle, entä mikä on se mainoksen telttakylä sisällä?Ulkona ei ole kuin savusauna, muutaman metrin päästä ovesta. En usko, että siihen mitään vilvoittelualuetta kesällä saa aikaiseksi sijainnin vuoksi.
Relaxniitty oli iso huone pukuhuoneiden läheisyydessä, jossa on tekonurmi lattialla ja aurinkotuoleja. Telttakylä oli kyseisen huoneen nurkassa, muutama teltta rivissä. Käyttötarkoitus jäi mysteeriksi.
- Anonyymi
Nowene? Misäs tuollainen sijaitsee?
- Anonyymi
Heinolassa, googlella löytää lisää tietoja.
- Anonyymi
Onko tietoa että onko tämä tauolla kesän ajan vai lopetettu kokonaan?
Nettisivuilla ei ole mitään mainintaa- Anonyymi
Lukee siellä, että allasosasto on kesäajan kiinni.
Toivotaan, että talvella olisi taas nudistivuoroja. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lukee siellä, että allasosasto on kesäajan kiinni.
Toivotaan, että talvella olisi taas nudistivuoroja.Joku marraskuulle suunniteltu tapahtuma onkin peruttu kylpyläosaston remontin vuoksi, kun asiaa selvitteli. Mahtaakohan aueta koko talvena?
- Anonyymi
Ei näy enää mainintaa remontista muttei näy k18 tapahtumia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061