Onko jollakin täällä kokemuksia Nowene saunamaailmasta?
Näyttää aloittaneen naturistivuorot lokakuussa 2024, ilmeisesti kerran kuukaudessa lauantaisin on tuonne mahdollisuus mennä.
Vaan onko kokemuksia paikasta, onko tuolla miten tilavat saunat ja altaat ja minkähänlaista se kävijämäärä on.. mahtuuko sekaan vai onko vain muutama ihminen paikalla?
Onko kokemuksia Nowene saunamaailmasta?
15
5043
Vastaukset 15
- Anonyymi
Naisia rinnat paljaana odottamassa tietenkin, että näkisi paljaita pippeleitä.
- Anonyymi
Vaikuttaa kiinnostavalta. Käydään keväällä
- Anonyymi
Minkälainen sukupuolijakauma tuolla mahtaa olla? Onko kauniimman sukupuolen edustajia myös mukana?
- Anonyymi
Tämä kylpylä kiinnostaa. Valitettavasti tuonne on pääkaupunkiseudulta n. 2 tunnin matka, joten jos sinne asti lähtee, olisi totisesti kiva jos paikka olisi mukava.
- Anonyymi
Ei ole ruuhkaa, saunoihin ja porealtaisiin mahtuu. Molemman sukupuolen edustajia arviolta 35-75v ikähaarukasta. Saunat ja porealtaat hyviä ja lämpimiä. Uima-allas on kylmä ja sisätilat aika viileät. Erikoisuutena savusauna ulkona. Kylpylän aulassa baari.
- Anonyymi
Kiitos kertomistasi kokemuksista. Kävitkö sellaisena lauantaina kun siellä oli uimapuvuton vuoro?
Lämmityksessä on sitten näköjään säästetty jos uima-allas oli viileä ja samoin sisätilat. Energia on kallista.
Täytyy harkita jos tuolla kävisi jonakin naturistilauantaina. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitos kertomistasi kokemuksista. Kävitkö sellaisena lauantaina kun siellä oli uimapuvuton vuoro?
Lämmityksessä on sitten näköjään säästetty jos uima-allas oli viileä ja samoin sisätilat. Energia on kallista.
Täytyy harkita jos tuolla kävisi jonakin naturistilauantaina.Kyllä, naturistivuorolla.
- Anonyymi
Kiitokset asiallisesta vastauksesta. Tätä lisää!
Onko tuolla ulkona jotain vilvottelualuetta kesälle, entä mikä on se mainoksen telttakylä sisällä? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kiitokset asiallisesta vastauksesta. Tätä lisää!
Onko tuolla ulkona jotain vilvottelualuetta kesälle, entä mikä on se mainoksen telttakylä sisällä?Ulkona ei ole kuin savusauna, muutaman metrin päästä ovesta. En usko, että siihen mitään vilvoittelualuetta kesällä saa aikaiseksi sijainnin vuoksi.
Relaxniitty oli iso huone pukuhuoneiden läheisyydessä, jossa on tekonurmi lattialla ja aurinkotuoleja. Telttakylä oli kyseisen huoneen nurkassa, muutama teltta rivissä. Käyttötarkoitus jäi mysteeriksi.
- Anonyymi
Nowene? Misäs tuollainen sijaitsee?
- Anonyymi
Heinolassa, googlella löytää lisää tietoja.
- Anonyymi
Onko tietoa että onko tämä tauolla kesän ajan vai lopetettu kokonaan?
Nettisivuilla ei ole mitään mainintaa- Anonyymi
Lukee siellä, että allasosasto on kesäajan kiinni.
Toivotaan, että talvella olisi taas nudistivuoroja. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lukee siellä, että allasosasto on kesäajan kiinni.
Toivotaan, että talvella olisi taas nudistivuoroja.Joku marraskuulle suunniteltu tapahtuma onkin peruttu kylpyläosaston remontin vuoksi, kun asiaa selvitteli. Mahtaakohan aueta koko talvena?
- Anonyymi
Ei näy enää mainintaa remontista muttei näy k18 tapahtumia
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092250- 103896
- 69871
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???22852- 48835
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha541770- 80687
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76650Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23600- 57561