Joka paikassa haetaan tukea suomen köyhille perheille ,vanhuksille, lapsille.. Leipä jonoissa ei enää riitä ruokaa kaikille!!!.Kuinka moni pakolainen näkee nälkää?? Suomessa.. Ei yksikään..Herätkää suomalaiset..
Suomalaiset köyhät
Anonyymi-ap
13279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Niinpä! Suomi on suomalaisten!!!
Ja siltikin olet kehunut hakevasi sapuskasi useasta eri ruokajonosta....😆
Miten sä aina jaksat haastaaa riitaa ihan joka asiasta???? Onko sua kohdeltu niin aina, että sanot mitä tahansa niin joku on kääntänyt sen aina riidan hakuseksi? Älä jaksa.
NYTKIN OLI IHAN AISIALLINEN JA AIHEELLINEN ALOITUS, JA TAAS SINÄ SAIT AIHEEN VÄÄNTÄÄ???? Miksi? JOs sulla on paha olla, ei tarvi kommunikoida eikä edes lukea. Ohita!
No, miten asia on? Oletko upporikas ja viet kirjaimellisesti ruoan vähävaraisten pöydästä vai olet yhtä tyhjätasku kuin ruokajonojen muut asiakkaat?
Näke nälkää 😂🤣😂🤣 ei kai Persut jätä hetteille ottamiaan orpolapsiaan.
Viimeksikin kun olivat hallituksessa, vähäväraisen ja duunareitten selkänahasta valtion alijäämää tasoiteltiin.
Orpo ruokkii vain herroja Saariselällä. Yrittää lahjoa niitä, kukaan ei tykkää Orposta.
Tuskin sinunkaan puheliin alvariinsa piippaa. Taitaa osoittaa elonmerkkejä vain kun kelasta textari sinulla on uusi asiakirja tt-tuen laskusta.
Sullako noin on Persu.
Aivokääpiö tupaämmä
Leipä on tarkoitus ostaa kaupasta rahoilla, jotka saa pääomatuloista, yritystulosta, palkkatulosta tai muusta vastaavasta tulosta.
Terveen ja työkykyisen ei pidä rakentaa elämäänsä tukien ja leipäjonojen varaan.
Onhan toimeentulotuki ja laskentavaiheessa huomioitu 9eur ruokamenoihin per päivä.Ruokien jakaminen kiellettävä.
Tai ruoka-avut vain työssäkäyville.