Hyvä Joulu teille kaikkille Rakkaat

Siis !!! Hyvä Joulua Jeesus ! Sinulla on kunnioitettu ikä Jo 2025 vuotta vanha. Jo Grattis på 2025 års Födelsedagen..

12

193

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aika vanha äijä siis kyseessä. Så det är en ganska gammal kille.

      • Anonyymi

        Nå så kan man kanske säga.Kunnioitettu ikä. Mutta on muutakin Taivaassa jolla on ylösnousemus Ruumis eikä ole kuolleita , vaan elää ikuisesti ja joilla on jo paljon ikä.


    • Anonyymi

      Mahdollisen Jeesuksen syntymäpäivästä tiedetään lähinnä se, että Jeesus ei ainakaan syntynyt talvella.

      • Anonyymi

        Jeesus lienee aika yleinen nimi noihin aikoihin, joten paljon mahdollista että joku jeesus olisi syntynyt vaikkapa nykyisen joulun tienoilla.


      • Anonyymi

        Siis tarkoitit >> Sepitetty ettei Jeesus syntynyt talvella ! <<

        Vain talvella tarvii seimen synnyttäkseen , kun silloin ainoa vuosaika kun on tosi kylmä Betlehemissä.


    • Anonyymi

      Trollataan Perussuomalaisten puolesta koko Joulu!💪

    • Anonyymi

      Laske uudestaan kun Jeesus syntyi -0002 eaa.

    • Kristittyjen ajanlasku alkaa vuodesta 0, jonka katsotaan olevan Jeesuksen syntymävuosi . Siis nyt jo 1025 vuotta vanha jos ei nipottaa niin kauhiasti..

      • 2024 vuotta vanha !! Siis aika vanha fyysinen Jumalamme ,, siis !!


      • Savis kirjoitti:

        2024 vuotta vanha !! Siis aika vanha fyysinen Jumalamme ,, siis !!

        Täyttää 2025 !!!


    • JUHLITAAN SINUA SYNTYMÄPÄIVÄSANKARIA JA NOSTETAAN SUT JEESUS !!!!! YLIMMÄISEEEN PAIKKAAN YLI KAIKKEN JOULTOUHUNNAT JA VAAN NAUTITAAN SINUN KANSSA JOULURUOISTA JA LAULUISTA !! IHANA OLET JEESUS !! KUNNIA SINULLE !!! ONNEA , ONNEA ONNEA!!!! , ONNEA , ONNEA ONNEA!!!! ONNEA , ONNEA ONNEA!!!! , ONNEA , ONNEA ONNEA!!!! KUNNIA SINULLE !!! ONNEA , ONNEA ONNEA!!!! , ONNEA , ONNEA ONNEA!!!! ONNEA , ONNEA ONNEA!!!! , ONNEA , ONNEA ONNEA!!!! hUUDOISSA JA RIEMUISSA JA HUUDOISSA TULLAAAN SUN ETEEN JOULUNA JA KOROITAMME SINUA YLI KAIKKEN SINÄ YLIMMÄINEN PAPPI JA VALTIAS !! MEIDÄN SYNTYMÄJUHLAN SANKARI !!!!

    • Toivon että teillä oli mukava Joulua.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      315
      4997
    2. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      140
      3432
    3. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      161
      3189
    4. Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin

      Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän
      Maailman menoa
      2
      2084
    5. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      37
      1649
    6. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      250
      1408
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      40
      1377
    8. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      48
      1311
    9. Onko 65-vuotias liian vanha lähtemään rintamalle?

      Suomessa reserviläisikä nousee ensi vuoden alusta 65 ikävuoteen. Jatkossa asevelvollinen kuuluu reserviin sen vuoden lop
      Maailman menoa
      352
      1238
    10. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      81
      1214
    Aihe