USAn uusia Seriffejä tullut Suomen kaupunkiin kantava aseita kaupungilla

Anonyymi-ap

Emme me tiedä kantoiko asetta julkisella paikka tarkoituksella vai vanhingossa niin että se näkyi.
Ehkä oli jonkinlainen CIAn miesryhmä, päivitetyn "Gladio operaarion" salainen ryhmä, Navy Seal ryhmä, tai joku Nato DCA sopimuksen salaisten lisäpöytäkirjojen erikoismies jolla on lupa kuin 007 Englannissa.

Sodanuhka ja pienen EU-Suomen väestö taitaa olla jo niin vaarallinen valtio että kaupungien keskustassa ei keskelläpäivää tai viikonloppuna uskalla aikuiset isot miehet liikkua ilman jonkinlaista kättäpidempää, halkoa, mutkaa,

Mutta en ilmoita siitä tämän enempää muille virkaatekeville, mitä se mulle kuuluu keitä olivat ja enkä minä heille mitään voisi. Vaikka olisivat tuleet jonkinlaisella luvalla tai luvatta EU-Suomeen idästä, lännestä, etelästä, kauko-idästä, pohjoisesta.

Monikulttuurisuus kun on myös rikkautta. Meidän on nyt vain totuttava että ulkomaalaisia mies ryhmiä kulkee aseistuneina kaupungilla. Ei saa provosoitua kun provosoidaan.

12

379

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikö google-kääntäjä osaa kääntää venäjästä suomeksi paremmin?

      • Anonyymi

        Osaahan Viki suomeakin, mutta jurrissa tökkii.


      • Anonyymi

        Eikö wef myyrä putinisti trolli muuta keksinyt?


    • Anonyymi

      Ok. Mitkä kaupungit. Siihen on varmaan joku syy miksi. Ulkomailla monilla on normaalistikin ase mukanaan.

      • Anonyymi

        Niin olisi meilläkin, jos päättäjissä ei olisi naisia.


    • Anonyymi

      Ei Suomessa mitään CIA:n agentteja ole. Persuja sen sijaan on jotka ovat aseistettuja ja kaikkein kovimmat 00 -statuksen omaavat persut kuten Sebu ovat vakoilutehtavissä Siberiassa.

      • Anonyymi

        Niin, koska Suomen ainut CIA agentti Janus on vieläkin siellä itäisessä Ukrainassa valvomassa Venäjän toimia.


    • Anonyymi

      Suomessa on siis joku kaupunki, vai oliko kyseessä peräti pääkaupunki?

      Savushkinikadun paremmat suomen taitajat ovat tainneet saada kutsun rintamalle pohjoiskorealaisten aukkoja paikkaamaan?

    • Anonyymi

      Ei ollut hyvää propagandaa ,
      Ja jos oliskin niin syy on erittäin epävakaa ja sotaisa naapuri , miksi muuten olisi Nato.

    • Anonyymi

      Ei mitään uuta koska ulkomailta tulleet kantaa aseita kun on täällä työtehtävissä tai matuturisti seikkailijoina.

      Lentävät jopa meidän ilmatilassa pommikoneilla, hetken ollessa tai pidemänajan ja merirajojen sisäpuolella, hetken ollessa tai pidemmänajan, heillä on pieniä ja suuria aseita ympärilaivaa.

      2016
      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000001120375.html
      2016
      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000001121426.html
      2019
      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006269849.html
      2023
      https://pt-media.org/2023/11/01/video-tuhannet-muslimit-huutavat-allahia-helsingin-keskustassa/
      2024
      https://yle.fi/a/74-20119102?origin=rss
      2024
      https://yle.fi/a/74-20119102?origin=rss
      2024
      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010577982.html
      2024
      https://www.is.fi/politiikka/art-2000010585258.html

      • Anonyymi

        Nuo eivät pommita, kuten punatähtiset tekisivät mielellään.


    • Anonyymi

      Ei hätää. "Vihreiden miesten", tunnustuksettomien sotilaiden takia nämä täällä ovat, jos sattuisi sellaisia ilmaantumaan kuten Krimillä.

      Tunnustuksettomat sotilaat ovat muuten lainsuojattomia. Haudataan nimettöminä.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      112
      1629
    2. 105
      1175
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      138
      1071
    4. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      969
    5. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      50
      854
    6. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      127
      853
    7. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      240
      838
    8. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      70
      735
    9. Pridekulkue kiellettävä?

      Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla
      Luterilaisuus
      178
      709
    10. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      55
      699
    Aihe