https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/14c10709-0ede-486e-8e82-f684335e16af
Pääministerille uusiutui 18 -vuotta vanha rintasyöpä. Huomattiin 2023.
--------------------------------------------------------------------------------------------
https://kotiliesi.fi/ihmiset-ja-ilmiot/marika-krook-annassa/
"Marikan mukaan lääkäri oli arvellut, että koronarokotus oli aktivoinut syövän. Jos rokote olisi jäänyt ottamatta, ei syöpää olisi välttämättä löydetty ajoissa."
Kieltämättä outoa logiikkaa laittaa se rokotteen positiiviseksi ominaisuudeksi, että syöpä leviää ärhäkämmin.
--------------------------------------------------
https://www.is.fi/viihde/art-2000010926697.html
"Minerva Pappi, 48, on kuollut
Hän menehtyi myöhään jouluaattona laajalle levinneeseen rintasyöpään, josta hän sai tietää vuonna 2023".
Nyt on turbosyövät rankassa nousussa. Lääkärin mukaan kyseessä "hyvä asia". Onko rokotteiden virallinen ja vahvistettu tarkoitus vähentää väestöä?
Laulajan ja poliitikon rintasyöpä (rokotus)
15
515
Vastaukset
- Anonyymi
Suomessa ollut erittäin hyvä ennuste selvitä rintasyövästä. Mutta 2022 eteenpäin ne ovat muuttuneet yhä tappavammiksi turboversioiksi ja yhä nuoremmilla.
- Anonyymi
Turbosyopä on tavallinen syöpä joka vain etenee nopeammin koska potilaan immuunijärjestelmä on heikentynyt rokotteen ansiosta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Turbosyopä on tavallinen syöpä joka vain etenee nopeammin koska potilaan immuunijärjestelmä on heikentynyt rokotteen ansiosta
Nythän ovat löytäneet uuden lääkkeen syöpää vastaan jolla olisi hyvä teho
- Anonyymi
Ihan selvä syy-yhteys näissä on. Ilmeisesti ihmiset eivät halua nähdä tätä pelon vallassa. Itse 2 piikkiä ottaneena olen todella peloissani.
- Anonyymi
Mieti, kuinka helppoa on meillä, joilla on jo syöpä!
Ei tarvitse pelätä, että tulis syöpä siitä tai tosta.
Sulla kun on jo syöpä.
- Anonyymi
Muusikoita on menehtynyt suuri joukko 2022 - 2024. Ilta- Sanomat tänään ihmeekseni julkaisi muutaman 5kpl 2024 menehtyneet.
Lista olisi pitkä pelkästään näistä yhtä äkkiä kuolleista. .
Mutta niin kuin aina. Ei ainakaan tämä tutkitun ja turvallisen aineen vuoksi, vaan pitkäaikaisen erittäin harvinaisen sairauden takia.- Anonyymi
Silloin kun immuniteetti on romutettu rokottamalla, niin "erittäin harvinaiset" sairaudetkin alkaa yleistymään yhä nuoremmilla.
Lisäksi (lähes) jokainen rokotemerkki on poistettu käytöstä. Syynä mm. veritulppa- ja hyytymisriski. Sydäntulehdus- ja selkäydintulehdusriskit.
- Anonyymi
Mitäs näitä rokotteita epäilemään. Aika hoitaa. Eipä kukaan enää tyrkytä näitä eikä seuraaviakaan rokotteita.
- Anonyymi
Ei kannata epäillä injektioitua immunomodulaattoria?
Kannattaa epäillä kasvirasvaa
- Anonyymi
Eräs lääkäri sanonut, että koronarokote estää syöpähoitoja tehomasta. Eli vaikeuttaa syöpähoitoja, kun joku nuori oli sairastunut turbosyöpään.
Tämä on muualta netistä luettu, ja Suomesta. - Anonyymi
Jengi vaan turbona jaksaa noista rokotteista.....?
- Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/d924fe1a-7975-4e2d-8c4d-35674f847e8c
"Kansanedustaja Terhi Koulumies: Minulla on syöpä"
Uskooko joku vain sattumaan, että 2022 alkoi syöpätsunami, ja syövän muuttuminen kansantaudiksi? Olisi jo helpomaa, jos uutisoitaisiin ne, joilla ei ole syöpää.
Verratkaa oikeasti näiden uutisien määrä, aikaan ennen vuotta 2022. - Anonyymi
Jännä, että ei ole kehoitettu kertaa ottamaan ,ei sanallakaan mainittu mitään, mistään rokotteista, vaikka syöpähoitojen vuoksi paha immuunivaje.
- Anonyymi
Lääkäri oli sanonut eräälle toiselle potilaalle, että koronarokote estää syöpähoitojen onnistumisen. Rokote saa siis hoidot epäonnistumaan.
Ethän sinä nyt kuitenkaan parempi asiantuntija ole kuin ammattilääkäri? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lääkäri oli sanonut eräälle toiselle potilaalle, että koronarokote estää syöpähoitojen onnistumisen. Rokote saa siis hoidot epäonnistumaan.
Ethän sinä nyt kuitenkaan parempi asiantuntija ole kuin ammattilääkäri?Juu en tiedä, sanoa muuta kuin , että syöpähoidoissa ollessa, ei niitä ennen eikä jälkeen, ei ole kehoitettu ottamaan rokotteita.
Ilmeinen vaara kuitenkin joutua tehohoitoon taudin iskiessä, solusalpaajahoitojen aiheuttaman immuunikadon vuoksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?
Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman481558Sunnuntai terveiset kaivatulle
Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!761355- 261099
Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua
Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊881064- 88970
Ai miehillä ei ole varaa maksaa
Treffejä naiselle johon on ihastunut? Ihanko totta dusty miehet? Tekosyy. Haluatko laittaa 50/50 kaikki kulut parisuhtee187906Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta
Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi99855Olet mielessäni
viimeisenä illalla ja ensimmäisenä aamulla. Ihastuin sinuun enkä voi tunteilleni mitään. Jos uskaltaisin, tunnustaisin s20851- 82821
Hei rakas mies. Olisi yksi kysymys, mielellään rehellinen vastaus edes täällä..
Mitä sinä minusta haluat?70789