Dr.reshape kertoilee satuja Tallinnan leikkauksista

Anonyymi-ap

"Jos verot on maksettu ja kaikki asiat hoidettu asiallisesti, niin kovin paljon alle 7000e ei voi päästä"

Well well well, miksi dr.reshape sitten leikkaat Tallinnassa Aalto klinikille ja hinta on 3700e. ???????

Joku kyseisessä yhteistyössä kusettaa siis dr.reshapen oman määritelmän mukaan noin. 3300 euroa? Aalto vai sinä dr.reshape ?

13

2301

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Noloa :) Paljasti itsensä

    • Anonyymi

      Tämä dr.reshape, elikkä kirurgi Mikko Savolainen postailee facebookin suljetuissa ryhmissä ja pyytää ihmisiä laittamaan yksityisviestiä, niin hän kertoo sitten miten "Tallinnasta löytyy myös vastuullisia toimijoita"

      Selitä Mikko jotta ymmärrän, miksi näin salaperäistä toimintaa ? Selitä niin että ymmärrän miksi et halua edes suljetussa ryhmässä kertoa tästä "vastuullisesta toiminnastasi?"

      Yleensä firmat mainostavat toimintaansa, pyrkivät olemaan mahdollisimman näkyviä, eivätkä pyydä kauneusleikkauksista kiinnostuneita ihmisiä laittamaan yv:tä jotta sitten saavat tietoa...

      Onko tämä joku uusi nerokas mainostustapa Mikko ? Ihminen kerrallaan vedetään syrjään ja vähän supatellaan...

      • Anonyymi

        Joo, laittoi viestiä että voi yv:nä kertoa enemmän ja silmänisku

        Yrittääkö toi iskeä mua vai kaupata tiskin alta leikkausta ?

        En vastannut hänelle palstalla mutta voin kertoa että toi oli hiukka ahdistavaa. Myös mun POIKAYSTÄVÄN mielestä.


    • Anonyymi

      Kyseinen kirurgi tekee sivutoimisesti esteettistä kirurgiaa ja ei ole ISAPS jäsen. (Tarkistettu ISAPSin sivulta) Ei siis kuulu alan kattojärjestöön, joka pitäisi olla kriteerinä kaikille jotka tekevät esteettistä kirurgiaa. Kaikki tämä näkyy leikkaustekniikassa ja osaamisessa ylipäätään. Kun jos päätyö on julkisella puolella, ei voi olla huippuosaaja ns. Kauneuskirurgiassa. Kun julkisella puolella plastiikkakirurgia on pääsääntöisesti muuta kuin kauneuskirurgiaa. Mutta Suomessa kuin tätä yksityistä kauneuskirurgiaa ei valvota, niin kuka tahansa plastiikkakirurgi voi markkinoida itseään huippuosaajana vaikka kokemusta ja osaamista ei ole. Riittää vaan että on plastiikkakirurgi ja se ei itsessään takaa mitään osaamista kauneuskirurgiassa. 10 vuoden kokemus saattaa tarkoittaa esimerkiksi ettei ole tehnyt ainuttakaan rintaoperaatiota.

      • Anonyymi

        Kymmenen vuoden kokemus tarkoittanee opiskeluaikaakin, koska tämähän on valmistunut alle 2 vuotta sitten !


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kymmenen vuoden kokemus tarkoittanee opiskeluaikaakin, koska tämähän on valmistunut alle 2 vuotta sitten !

        Plastiikkamikon kokemus on vajaa 4 vuotta. Ei 10 vuotta.


    • Anonyymi

      Aaltoklinikin Ig sivu oli aiemmin jokin onlinekasinosivusto.. en muista nimeä, mutta sen muistan että firma sai toimintakiellon tai jonkun ja toiminta loppui kun ei maksanut voittoja. Näköjään vaihtaneet IG:ssä kuvatekstit sopimaan kauneuskirurgiaan ja laittaneet 5 uutta postausta.. muut kuvat onkin vuodelta 2018 jolloin minäkin seurasin ja pelailin. Hitto kun en muista mikä nimi oli aiemmin.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      On toiminut kirurgina vasta pari vuotta. Aloittelija. Kannattaa mennä kokeneelle kirurgille ja antaa muiden mennä harjoittelukappaleeksi

    • Anonyymi

      Pari vuotta kokemusta kirurgina ja jo haukkuu muita yrityksiä vastuuttomiksi ja omaa vastuulliseksi vaikka käyttäytyy kuin stalkkeri somessa ja harhauttaa kokemuksellaan. Ensin selittää miten tärkeää on heti tavata kirurgi, mutta nyt se on jo muuttunut etäkonsultaatioksi tai konsultaatioksi muiden kuin hänen kanssaan. Hieman vaikea uskoa hänen omia puheitaan vastuullisuudesta, kun totuus muuttuu kaiken aikaa matkan varrella.

    • Anonyymi

      Nämä nuoret lääkärit eivät ymmärrä ettei hyvään maineeseen ja kokemukseen ole oikotietä.

    • Anonyymi

      dr.reshape on nykyään plastiikkamikko.

    • Anonyymi

      kannattaa suhtautua varauksella näihin jotka suljetuissa keskusteluryhmissä jakavat "tietoa". Kylllä se on ihan puhdasta markkinointia. Jotkut näköjään on vielä härskimpiä kuin muut. Nimenvaihto oli fiksu veto, moni varmaan hetkeksi hämmentyy.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      81
      2516
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      42
      2116
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      28
      965
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      32
      867
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      788
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      650
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      6
      538
    8. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      515
    9. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      501
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      33
      492
    Aihe