Venäläisten raiskaamat

Anonyymi-ap

Historioitsija Antony Beevor on kutsunut venäläissotilaiden munarallia miehittämässään Saksassa "Historian suurimmaksi joukkoraiskaukseksi".

http://www.bbc.com/news/magazine-32529679

Arviolta 100 000 berliinitärtä joutui venäkkien raiskaamaksi Berliinin taisteluissa huhti-toukokuussa 1945. Koko Saksan alueella venäkit raiskasivat arviolta 3 miljoonaa saksatarta.

Nemmersdorf oli alue josta muna-armeija tunkeutui Saksan alueelle 22. lokakuuta 1944. Nemmersdorfin ja alueen joukkomurhassa 19 000 saksalaista naista ja lasta kuolivat raa-alla tavalla:

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/10/Nemmersdorf_massacre.jpg

Venäkeille kelpasivat kaikki naaraat ikähaarukalla 8-80.
https://en.wikipedia.org/wiki/Rape_during_the_occupation_of_Germany

1,4 miljoonaa venäkkien raiskaamaa pelkästään Itä-Preussissa, Pomeraniassa ja Silesiassa.

7

287

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Saksassa, varsinkin Berliinissä olevia neuvostosotilaiden muistomerkkejä ja tuntemattomien sotilaiden hautoja kutsutaan yleisesti tuntemattomien raiskaajien haudoiksi.

      • Anonyymi

        Oho, en tiennyt että muitakin kuin Treptow -puiston patsasta kutsutaan nimellä "Grab des unbekannten Vergewaltigers".


    • Tämä on taas edessä ellei putlerin örkkilaumoja lakkauteta kokonaan ja totaalisesti.

      • Anonyymi

        No ei onneksi näytä Vladolfin kaarti yltävän Viiksi-Joosen Puna-Armeijan saavutuksiin - semminkään kun ei ole USA:n teollista mahtia tavarantoimittajana. Ei sillä etteikö Putlerin 'vapautusarmeijaa' pitäisi lyödä lättäjaloiksi vähintään polvia myöten.


    • Anonyymi

      Maksetaanko sulle dollareissa?

      • Anonyymi

        Anthony Beever on britti, että eikö olisi parempi puhua punnista?


    • Anonyymi

      Tästä venäläisten sikojen järjestämästä eurooppalaisten, lähinnä saksalaisten joukkoraiskauksesta on olemassa myös hyvä saksalainen elokuva, nimeltään Nainen Berliinissä -Anonyma: Eine Frau in Berlin. YLE on sen joskus näyttänyt, ehkä pitäisi laittaa heidän asiakaspalvelunsa kautta uusintatoive jos laittaisivat taas Areenan näytille?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      101
      1825
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1190
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      460
      1169
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1053
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      837
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      831
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      49
      776
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      773
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      728
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      691
    Aihe