Venäjän vakoilutoimet Suomessa

Anonyymi-ap

Tuo viimeinen kaapeleiden katkominen oli "vain" hämäysoperaatio. Lehdistö mellastaa asian ympärillä ja saa mielenkiinnon pois muista Venäjän sabotaasisuunnitelmista Suomessa. Täyttä teatteria ja hämäystä ja kansaan menee täydestä. Kun mielenkiinto on kohdistunut tuohon asiaan, taustalla voidaan touhuta vapaammin. Tyypillistä shakkipelissä ja sodankäynnissä. Ja tuon venäläiset osaavat. Onneksi meillä on asiansa osaava Puolustusministeri ja Sisäministeri, jotka pystyvät koordinoimaan ja hallitsemaan kokonaisuutta. Mutta... kanssa ja mediaa höynäytetään.

1

81

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voit olla oikeassa. Miksi laitetaan kolmasosa kuormalla ole säiliölaiva rikkomaan kaapeleita, vaikka tiedetään, että siitä varmasti jää kiinni ? Venäjällä on tuollaiseen sabotaasiin parempiakin laitteita.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      2009
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      313
      1203
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      1009
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      898
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      829
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      52
      809
    7. 71
      764
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      18
      756
    9. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    10. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      709
    Aihe