Naapuri selvittää vanhaa tappoa täyspäisesti vuodesta toiseen. Toisella ongelmana pandat ja niiden kustannukset.
On siinä "pojat" palsta, jos nämä kunnat yhdistyy.
Outo kulmakunta Suomessa.
8
568
Vastaukset
- Anonyymi
Olipa sekavaa settiä.
- Anonyymi
Molemmissa pitäjissä on maanikkonsa, joilla on pääsy internetiin ja runsaasti joutilasta aikaa, koska oikeat työt eivät häiritse.
- Anonyymi
Pandojen kustannukset olivat Ähtärin kunnalle kohtalokkaat, tulevat seuraukset siitä ovat vasta alullaan.
- Anonyymi
Ei Ähtärin tilanne mikään katastrofi ole. Lopulta pieni ero velkasuhteessa moneen pohjalaiskuntaan.
Maine ja tunnettavuus on noiden pandojen vuoksi peräti hyvä. Markkinointia, ideointia ja ahkeruutta niin ei montaa vuotta tarvitse mennä tilanteen paranemiseen.
Ei se tuhkan ripottelu omaan niskaan tuo kuntaan mannaa.- Anonyymi
Pandat ovat jo menneet..
Mitä sitten
- Anonyymi
Alavuuden väestömäärä menee alaspäin, kuin lehmän häntä. Enemmän kuin Ähtärin.
Siirtäkää nyt ähtäriläiset kirjoja sinne joutuun, kun on uhottu sillä.- Anonyymi
Kuka nyt Alavuden suuntaan tahtoo? Kyllä kirjat siirtyy ihan muualle.
- Anonyymi
Ähtärin kunnan sivuilla on kunnan tilinpäätös sivu 46 lukekaa tarkkaan siellä on velkamäärä huikeat 68 miljoonaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522075
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3301274Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.911166- 1491055
- 35928
- 67919
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31859Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59797Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta23796Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46759