Aki Kangasmäen näky/profetia Suomen rajalla.

https://youtu.be/wZAhHxKQ_Dg?si=Fz8k0arS3lB1R5C2
Aki sai keväällä sanoman että jos Suomi ei tee parannusta kesän aikana on syys-lokakuussa varma sota, Venäjä hyökkää.
Nyt hän sanoo että hän näki Suomen rajalla varjelevat enkelit koko rajan mitalla, ja enkelit kasvoivat suuriksi.
8841
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kyllä ja haudoista alkaa nousta vihreitä matoja joilla on sarvet ja pyrkivän minareteihin päin.

Äänestä

kannattaa ottaa vakavasti.

Äänestä

Täytyyhän sitä jokin takaovi kehitellä jos huomaa että povaus meni vituiksi.

Äänestä

Hei ihan oikeesti tyhjänpäiväinen ennusteleminen ei palvele ketään. Minulle riittää, että elän päivän kerrallaan, huominen pitää huolen itsestään. Ole elänyt venäjän rajalla jo 70 vuotta ja olen saanut nukuttua yöni pelotta. Tyhjän päiväinen ihmisten pelottelu on sairasta, myös niiltä jotka kutsuvat itseään profeetaksi. Katsokaapa peiliin, näettekö siellä sädekehää pään päällä, jos ette näe, lopettakaa tyhjänpäiväinen valheiden puhuminen.

Äänestä

Maailmanloppu tuli jo 1971.
Kuvittelet vain lukevasi tätä soopaa.

Äänestä

Aika lyhyt sota.Asiantuntijoiden mukaan Suomi kyykkää jo tunnin jälkeen kun massiivinen ohjushyökkäys on ohi.Siinä on rautatiet,satamat,lentokentät,dronetehtaat,tatuointiliikkeet,energialaitokset johtokeskukset sekä mikkelin natotukikohta tuhannen päreinä.Onko suomi vielä sitten maailman onnellisin kansa?

Äänestä

Keväällä 2025 tulee Putinin kaveriksi Trump, silloin meidän huolenamme on kaksi psykopaattia. Putin haluaa ukrainan jälkeen vallata itämerenvaltiot, Trump Gröönlannin, osan Kanadasta ja Panavan kanavan. Olemme siirtymässä kahden mielettömän pressan aikakauteen, jolloin voi tapahtua mitä hyvänsä. Katastrofien vuodet ovat alkamassa ja epävarmuus kasvaa kaikkien meidän kohdalla. Nyt tarvitaan täällä Suomessa kuin Euroopassa yhteen hiileen puhaltamista ja ennenkaikkea rukousta.

Äänestä

Profetiat eivät yleensä pidä paikkaansa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://youtu.be/wZAhHxKQ_Dg?si=Fz8k0arS3lB1R5C2
Aki sai keväällä sanoman että jos Suomi ei tee parannusta kesän aikana on syys-lokakuussa varma sota, Venäjä hyökkää.
Nyt hän sanoo että hän näki Suomen rajalla varjelevat enkelit koko rajan mitalla, ja enkelit kasvoivat suuriksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu