Venäjä tästä hyvä esimerkki:
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/35f312be-c930-49bb-a697-aa1c2a3e7859
Kansallismielisyyden nimissä voi tehdä mielivaltaisesti mitä tahansa. Kannattaa muistaa että perussuomalaisethan ovat julistautuneet kansallismieliseksi puolueeksi.
Kansallismielisyys paha sairaus
11
125
Vastaukset
- Anonyymi
Niinmut Venäjällä ei ole ikinä lakkoja ja nykyään elokapinat mielarit on heti vankilas . Ja Venäjällä voi muijalleen antaa turpaan .
- Anonyymi
Kiihkomielinen kansallisuusmielisyys on houkan tapa elää. Isänmaallisuus on jotain ihan muuta kuin linnoittautuminen Impivaaran perunakuoppaan.
- Anonyymi
Isänmaallisuus on ollut itsenäisyyden puolustaja 39-45 vuosina . Nyky demareista ei siihen olisi ollut
- Anonyymi
Tervehenkisellä isänmaallisuudella ja äärioikean pölhönationalismilla on valtaisa ero keskenään. Ja persulla taitaa olla tuo historiantuntemus jäänyt kuin kuti piippuun, kun et näemmä tiennyt, että Väinö Tannerin maltillisilla demareilla oli valtaisa merkitys vuonna 1939 siihen, ettei persunkaan tarvitse tänä päivänä toimia kolhoosin paskakuskina. Tanner, SDP sekä SAK antoivat tukensa Rytin ykköshallitukselle ja esti Terijoen hallituksen vaikutuspyrkimykset ajaa Suomi takaisin ryssän syliin. Vuonna 1940 sovittiin ns. Tammikuun kihlaus työnantaja-sekä työntekijäleirien välillä ja Kokoomus otettiin mukaan hallitukseen, jolloin syntyi Rytin kakkoshallitus.
- Anonyymi
ei venäjä katso sivusta omiin muroihin kuseskelijoita , mutta jos muutut niin saat rahasi tililtä takaisin 🤔 eli ei paha
- Anonyymi
Putler sysää jokaisen irrallaan olevan roposen sotimiseensa.
Se omiin muroihin kuseskelu tarkoittaa että on eri mieltä diktaattorin kanssa, olipa hän mitä mieltä tahansa.
Ajattele, jos olisit eri mieltä julkisesti ja haluaisit kehittää maata eri linjalla mitä vaikkapa Stubb, niin menettäisit omaisuuden. Kukaan ei haluaisi sijoittaa rahoja ja luoda työpaikkoja tuollaiseen maahan.
Eli sinusta tämä ei ole paha juttu.- Anonyymi
landlord kirjoitti:
Se omiin muroihin kuseskelu tarkoittaa että on eri mieltä diktaattorin kanssa, olipa hän mitä mieltä tahansa.
Ajattele, jos olisit eri mieltä julkisesti ja haluaisit kehittää maata eri linjalla mitä vaikkapa Stubb, niin menettäisit omaisuuden. Kukaan ei haluaisi sijoittaa rahoja ja luoda työpaikkoja tuollaiseen maahan.
Eli sinusta tämä ei ole paha juttu.stubido on yleinne vitsi !!! ei se mitään suomessa päätä 🤣
- Anonyymi
Ei ongelma ole kansallismielisyys.
Venäläisyys on niin syvässä kriisissä, että nykyihmisen tasolle nouseminen ei ole helppoa.
https://youtu.be/R8qLZpIP-zg?si=ONBc_y0Fj_DS4c0S - Anonyymi
niin mitä antifanteille pitäisi tehdä ?
- Anonyymi
Haaveileeko persu kaasuttamisesta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️672515Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1842182Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.472103Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1262064Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣331855Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1941565Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2201505Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod171361Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬261275Hallitus haluaa sossuhuijjarit esiin tutkimalla ihmisten pankkitilejä
Kuristusote vätkylöiden palleista kiristyy! 😆 Hallitus suunnittelee laajentaa Kelan tiedonsaantioikeutta sosiaaliturva1981056