Aina vaan tuntuu joltain?
Tunteet ovat pinnalla
Anonyymi-ap
6160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Anna niiden tuntemusten olla ihon alla.
Huippuälykkäillä psykopaateilla ei tunteita olekaan?
>>Putinin taito kätkeä omat tunteensa tulee esille esimerkiksi Marina-sihteerin kertomuksesta, joka ajoittuu 1990-luvun Pietariin. Putineiden silloinen Malysh-kaukasianpaimenkoira oli jäänyt auton alle ja Ljudmila-vaimo oli pyytänyt sihteeriä ilmoittamaan Putinille, ettei koiraa voitu pelastaa eläinlääkärillä.
– Kerroin, että Malysh kuoli. Kun katsoin hänen kasvojaan, ne olivat nollilla, ei minkäänlaista tunnetta... Hän osaa kätkeä tunteensa, kun on tarve, sihteeri kuvailee kirjassa Putinia.
Putin itse ylpeilee olleensa täysin tunteeton myös silloin, kun sai tietää olevansa nousemassa Venäjän seuraavaksi presidentiksi.
– Kun Jeltsin ilmoitti koko maalle, että te olette hänen seuraajansa, eikö mikään liikahtanut teidän sisällänne? Putinilta kysytään kirjassa.
– Ei, Putin vastaa.<<
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000010932308.html
Olet kyllä melkoisen pihalla aloittaja🤣🤣🤣
Vain kuollut ei tunne mitään.
Ja harhaoppiset kuvittelee niin ettei ihminen tunne mitään, tuijottaa vain sanaan ja valehtelee siitä.
Tunne aisti:
https://fi.wikipedia.org/wiki/Tuntoaisti
Määkäisi,
Selef Urge
Hävisikö joukkueesi jääkiekossa ?